Windows yükleme ekranında klavye ve mouse çalışmıyor

Arda_*

Hectopat
Daha fazla  
BIOS güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir sorun oldu benim için. Başlangıç onarma sorunu ve sonrası malum Windows USB hazırlama. Windows 10 ve Windows 7'de ayrı ayrı aynı hatayı aldım. PS2 girişli mouse ve klavye denesem de sonuç alamadım. 2 buçuk aydır her yerli yabancı siteleri gezsem de bir sonuç bulamadım. Benim için artık çok büyük bir sorun olmaya başladı. Linux kullanıyorum şu anda ve Linux kurulumunda bir sorun oluşmadı. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO kalıbını Linux sisteminde mi USB belleğe yazdırıyorsunuz? Linux, Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdırırken sürekli hatalı ve eksik yazdırıyor. Sürücü hataları sebebiyle klavye ve fareyi kullanamıyorsunuz. Kullandığınız ISO dosyası da önemli. Aşağıdaki tüm işlemleri Windows üzerinde deneyin. İndirme işlemleri dahil... BIOS dosyasını indirip zipten çıkarın. Çıkan dosyaları USB bellek içine atın. Aşağıdaki videoda anlatılan şekilde BIOS sürümünüzü güncelleyin. Daha sonra linkte verilen ISO kalıbını indirin. USB belleğe Rufus ile yazdırın. USB belleği takın ve tekrar deneyin.

B350 Tomahawk BIOS
MSI BIOS Güncelleme
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama
Rufus
Windows 10 ISO (Link 24 saat geçerlidir ve resmi sunucu adresidir.)

ISO kalıbını Linux sisteminde mi USB belleğe yazdırıyorsunuz? Linux, Windows 10 ISO dosyasını USB belleğe yazdırırken sürekli hatalı ve eksik yazdırıyor. Sürücü hataları sebebiyle klavye ve fareyi kullanamıyorsunuz. Kullandığınız ISO dosyası da önemli. Aşağıdaki tüm işlemleri Windows üzerinde deneyin. İndirme işlemleri dahil... BIOS dosyasını indirip zipten çıkarın. Çıkan dosyaları USB bellek içine atın. Aşağıdaki videoda anlatılan şekilde BIOS sürümünüzü güncelleyin. Daha sonra linkte verilen ISO kalıbını indirin. USB belleğe Rufus ile yazdırın. USB belleği takın ve tekrar deneyin.

B350 Tomahawk BIOS
MSI BIOS Güncelleme
UEFI Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama
Rufus
Windows 10 ISO (Link 24 saat geçerlidir ve resmi sunucu adresidir.)
Windows üzerinde denedim kendi sitesinden ISO'yu indirerek aynı bilgisayarda Rufus ile yazıp denedim ama olmadı.BIOS sürümleri arasında geçiş de yaptım fakat olmuyor bir türlü.Tekrar deneyeceğim ama olacağını sanmıyorum.
@Recep Baltaş
Evet aktif.
1 senedir sorunum geçmedi gerçekten bu sorunu çözebilecek olan yok @Recep Baltaş yardımını bekliyorum,saygılar.
Lütfen bana yardım edeilecek olan yok mu? Anakartımı değiştirdim msi b450 tomahawk max aldım ama sorun hala devam ediyor.Hangi bileşende bu sorun anlayamıyorum.
Windows üzerinde denedim kendi sitesinden ISO'yu indirerek aynı bilgisayarda Rufus ile yazıp denedim ama olmadı.BIOS sürümleri arasında geçiş de yaptım fakat olmuyor bir türlü.Tekrar deneyeceğim ama olacağını sanmıyorum.
@Recep Baltaş

Lütfen bana yardım edeilecek olan yok mu? Anakartımı değiştirdim msi b450 tomahawk max aldım ama sorun hala devam ediyor.Hangi bileşende bu sorun anlayamıyorum.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Bu sorunu Ryzen 7 2700x li sistemde ben de Windows 7 denemem sırasında karşılaşmıştım. Güncel sürücüler olan bir Windows 7 çözmüştü. Ama Windows 10 da sorun yok.

Nlite programı ile İSOnun içerisine driver packten indirdiğiniz tüm mouse ve klavye driverlarını gömün yüksek ihtimalle çözülecektir.
Deneyeceğim
Nlite programı ile İSOnun içerisine driver packten indirdiğiniz tüm mouse ve klavye driverlarını gömün yüksek ihtimalle çözülecektir.
Install.wim ile anakartın chipset driverlarını ISO dosyasına aktardım DISM GUI kullanarak.ISO dosyasına driverları da kurdum yani.Sorun yine devam etmekte.C veya D kısmı yok sadece Boot : X diye bölüm var oradan Windows/System32 den driverları seçtim fakat bu sefer de driverların cihazla uyumsuz olduğunu söylüyor(Sürücü bulunamadı hatası aldığım noktada Gözat'a basarak).Cmd kısmına gelirsek Diskpart'tan sonrası yok list disk diyorum "there is no fixed disk to show" hatası alıyorum.Ne klavye,fare çalışıyor ne de sabit diskler.Ama şu anda aynı sistem ile bu yazıyı Ubuntu kullanarak yazıyorum.Sorun nerede? Bu konu hakkında sevgili @Recep Baltaş 'ın da fikirlerini duymak istiyorum.1 senedir nedir bu çektiğim en son bilgisayarı satacağım o kadar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı