"Windows yükleme medyası kullanarak başlatırsanız güncelleştirme seçeneği kullanılamaz" hatası

SKYTEX

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 sürüm düşürecektim dosyaları sakla dediğimde "bilgisayarınızı Windows yükleme medyası kullanarak baslatırsanız güncelleştirme seçeneği kullanılamaz eğer Windows'un bir kopyası bu bilgisayarda yüklüyse ve yükseltme yapmak istiyorsanız, yükleme medyasını çıkartın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows normal şekilde başladıktan sonra, yükleme medyasını yerleştirin ve Windows kurulumunu çalıştırın" diye bir yazı geliyor. Dediğini yaptım olmadı ya da ben yanlış yaptım. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Windows 10 sürüm düşürecektim.

Nasıl sürüm düşürdüğünüzü söyler misiniz? USB ile kurulum yapsanız böyle bir hata almazdınız. Yüksek ihtimal, Setup'u açayım, öyle kurayim mantığı yaptınız.

Rufus ile USB'ye yazdım.

BIOS'a girip, boot yerine girip, USB belleği 1. sıraya alın. Böyle bir uyarı daha önce hayatımda görmedim. Ekran görüntüsü atabilirseniz daha iyi olur. Bir de yükseltme yapmayın, sadece Windows'u yükle (gelişmiş) seçeneğini seçin.

BIOS'a girip, boot yerine girip, USB belleği 1. sıraya alın. Böyle bir uyarı daha önce hayatımda görmedim. Ekran görüntüsü atabilirseniz daha iyi olur. Bir de yükseltme yapmayın, sadece Windows'u yükle (gelişmiş) seçeneğini seçin.

Windows'u yükle deyince sıkıntı çıkmıyor ama benim dosyaları silmeden geçmem lazım.

Geri
Yukarı