Windows yüklü SSD gözükmüyor

erginalembey

Centipat
Daha fazla  
Konuyu sıfırdan anlatacağım. 4 gün önce PC dondu ve ben de reset attım ve Boot device hatası verdi, sonra bugüne kadar F12'den Windows yüklü SSD'mi seçtim, öyle geçici olarak düzelmişti fakat bugün BIOS ayarlarını sıfırladım ve tekrar girdiğimde ise Windows otomatik olarak sorun gideriyor gibi bir yazı geldi, sonra siyah ekrana düştü. Dakikalarca bekledim, hiçbir şey olmadı. Ben ise artık her F12'den SSD'yi seçip girmeye çalıştığımda hep otomatik olarak sorun giderilmeye çalışıyor yazısı gelip siyah ekran oldu fakat artık o da yok. Ben PC'yi kapatıp, SSD'yi söküp taktım sonra tekrar girdim. Bir de ne göreyim, Windows yüklü SSD gözükmüyor. Boot device hatası veriyor. HDD'de ise Windows yüklü değil. O gözüküyor ama SSD gözükmüyor. Lütfen bildiğiniz ne varsa yazın. Format konusuna gelirsek PC'ye Windows'u kuran ben değilim, aldığım yerden kurulu olarak gelmişti. Çevremde ise USB'ye Windows yükleyeceğim PC yok.

20210110_222905.jpg

20210111_003253.jpg

20210111_005605.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam size saçma gelebilir ama eğer kontrol etmesi çok zor değil ve belki hayatınızı kurtaracağım. Sisteminiz eski mi? Termal macun ne kadar önce sürüldü? Kurumuş veya akıp anakarta bulaşmış olabilir mi? Temizleyip tekrar macun sürmenizi tavsiye edeceğim.

Hocam size saçma gelebilir ama eğer kontrol etmesi çok zor değil ve belki hayatınızı kurtaracağım. Sisteminiz eski mi? Termal macun ne kadar önce sürüldü? Kurumuş veya akıp anakarta bulaşmış olabilir mi? Temizleyip tekrar macun sürmenizi tavsiye edeceğim.

Sistem eski değil zaten PC'de öyle ahım şahım güçlü değil SSD m ise Adata SU630 artık oradaki dosya ve fotoğrafları kurtarmayı geçtim alalı 5 ay olan 500GB Seagate HDD'im var içinde o gözüküyor ama Windows yok içinde USB'ye Windows atıp HDD'ye kurabilir miyim? HDD boş değil ama içinde oyun falan var onlarda silinse bir şey olmaz Windows yüklediktne sonra
SSD NVMe mi SATA mı?

SATA SSD kullanıyorum Adata SU630

Sistem UEFI mi normal mi kuruldu? Normal kurulmussa ve anakartı resetledikten sonra CSM kapandıysa disk (kurulu sistem) gözükmez anakart ayarlarından CSM açın öyle deneyin disk gözükecektir.

Sistem UEFI mi normal mi kuruldu? Normal kurulmussa ve anakartı resetledikten sonra CSM kapandıysa disk (kurulu sistem) gözükmez anakart ayarlarından CSM açın öyle deneyin disk gözükecektir.

Eyvallah deneyeceğim

Dosya Ekleri

• 95F13F50-769C-4BB3-B010-9EEFE3BF58AA.jpeg
    95F13F50-769C-4BB3-B010-9EEFE3BF58AA.jpeg
    182,1 KB · Görüntüleme: 62

Yeni konular

Geri
Yukarı