Çözüldü Windows yüklü SSD sistemde gözüküyor ama BIOS ekranında başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Spy[TR]

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8x8
SSD veya HDD modeli
Sandisk SSD plus 480gb
Ekran kartı
Rx580 8gb oc
Anakart
MSI B450M-A Pro Max.
İşlemci
Ryzen 5 2600
Hocalarım PC'yi kapadiktan sonra açınca mavi ekran hatası yedim birçok kez ve başlatma onarmaya girdi sonra Windows dosyaları eksik vs. dedi. Ben de sıfırdan format atmayı denedim ve gene Windows dosyaları kopyalanamiyor hatası aldım. Başka PC'de Windows yüklemeyi denedim ve yüklendi. Sistemime geri taktım ama şu anda BIOS ekranında başlıyor. BIOS'ta gözüküyor portta takılı olduğu kablosunu değiştirdim olmadı ne yapmalıyım.

Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
SSD: SanDisk SSD Plus 480GB.

Çözüm
SSD ya da RAM'lerle alakalı gibi geldi bana. Bunlardan biri bozuk olabilir.

Hallettim hocam hiçbir şey bozuk değil. Sadece portunu değiştirip BIOS'tan birkaç ayar yaptım olmadı. Ayarlarını resetledim düzeldi sorunum. Windows'a da format attım yeni cihaz almıştım daha gelmedi onun için geçici Windows kurdum oda garip bir şekilde orijinal oldu.

BIOS güncellemesi yapın. Olmadı başka porta takıp deneyin. PSU sorunu olma ihtimali de var ama düşük geliyor bana.

Sorun çözüldü. Sağolun genede.
Başka PC'de SSD sağlığına baktınız mı?

Evet sağlığı %90

Başka PC'de SSD sağlığına baktınız mı?

İnternette gördüğüm bütün çözüm yöntemlerini tek tek denedim kurulum esnasında hata verince bakmıştım. RAM'lerin yerlerini değiştirin yandan tek RAM'le açın diyenler olmuş denedim olmadı en sonunda buraya başvurdum.

Yardımcı olabilecek kimse yok mu? SSD başka PC'de çalışıyor eski laptopumda denedim format atarken vs. sıkıntı çıkarmadı. Ama normal günlük kullanımda kullandığım PC'de olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ya da RAM'lerle alakalı gibi geldi bana. Bunlardan biri bozuk olabilir.

Hallettim hocam hiçbir şey bozuk değil. Sadece portunu değiştirip BIOS'tan birkaç ayar yaptım olmadı. Ayarlarını resetledim düzeldi sorunum. Windows'a da format attım yeni cihaz almıştım daha gelmedi onun için geçici Windows kurdum oda garip bir şekilde orijinal oldu.

BIOS güncellemesi yapın. Olmadı başka porta takıp deneyin. PSU sorunu olma ihtimali de var ama düşük geliyor bana.

Sorun çözüldü. Sağolun genede.

Çözüm

Geri
Yukarı