Windows10 geç açılma ve yavaşlama sorunu

Biosattva

Kilopat
Win10 rezervasyonunu yapmıştım, sağ altta Windows update kısmında win10 güncellemesi verdi yaklaşık 2.5GB. İndirdim ve kurdum, şimdi bilgisayarın açılması (masaüstünü görebilmem) abartmadan 20-30 dakika sürüyor. İşlem yapmak imkansız denilecek gibi..
Bilgisayarımda yedeklemek istediğim bir şey yok, win8'e geri dönsem bana yeter. Bu işlem mümkünse ya da format mı atsam ? Çünkü temiz win10 kurulumu olmadı üstünde dosyalarım falan kaldı. Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İso dosyasını indirip tekrar temiz kurulum yapmanı öneririm lisans tekrar otomatik olarak aktif olacak zaten iso dosyaları microsoft'un kendi sitesinde mevcut yedek almak istedigin şeyleri D disk at sadece C formatla yedekledigin programların vs. D disk'de seni bekliyor olucak

Win10 rezervasyonunu yapmıştım, sağ altta Windows update kısmında win10 güncellemesi verdi yaklaşık 2.5GB. İndirdim ve kurdum, şimdi bilgisayarın açılması (masaüstünü görebilmem) abartmadan 20-30 dakika sürüyor. İşlem yapmak imkansız denilecek gibi..
Bilgisayarımda yedeklemek istediğim bir şey yok, win8'e geri dönsem bana yeter. Bu işlem mümkünse ya da format mı atsam ? Çünkü temiz win10 kurulumu olmadı üstünde dosyalarım falan kaldı. Yardımınızı bekliyorum, teşekkürler.

Geç açılmanın sebebi, anakrttaki PCH biriminin kısmı arıza yapması olabilir. Aynı sorunu ben de yaşadım. Anakartı garantiye verdim ve güney köprüsünü değiştirdiler. Sorunum çözüldü.

Bir de BIOS güncel mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı