Windows 10 Geç Açılma Sorunu

ariffgulerr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz sorunum birkaç aydır devam etmekte. Muhtemelen bir güncellemeden sonra böyle olduğunu düşünmekteyim. Bu sorunla beraber başlat menüsünde arama yapamama sorunum da oluşmuştu ama son güncellemeden sonra o düzeldi. Sorunun videosunu da çektim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardım edebilecek olan varsa sevinirim şimdiden teşekkürler.
Not: Windows sürümüm 1809, 128GB SSD kullanıyorum (%75'i dolu.)

Son düzenleme:
Görev yöneticisini açın, başlangıç tabında açık olan bir şey var mı bakın. Fast boot özelliği varsa onu da aktif hale getirebilirsiniz.

Yeni Nesil intel işlemciler için Windows 7 hazırladım 3.0 USB portu destekleyen. siz de bir ara istiyordunuz yeni intel Bilgisayarınız varsa Format atarken sorunsuz atabilirsiniz. MEGA
Hocam bende yeni nesil işlemcili bilgisayarıma attım. Bende stabil çalışmadı. Mesela açılış süresi 10'a göre uzun oluyor. Pencereler açılırken aero teması ağır oluyor. 200'e yakın güncellemeleri yüklemek sıkıntı. Hocam yeni nesil bilgisayara 7 olmuyor. Birkaç yeni nesilde test ettim. Ama 4 GB aşağıda RAM ve sadece HDD kullanıyorsanız Windows 7 iş görür. Çok eski bilgisayarlar için Windows 7 iyi bir seçenek.

Hocam bende yeni nesil işlemcili bilgisayarıma attım. Bende stabil çalışmadı. Mesela açılış süresi 10'a göre uzun oluyor. Pencereler açılırken aero teması ağır oluyor. 200'e yakın güncellemeleri yüklemek sıkıntı. Hocam yeni nesil bilgisayara 7 olmuyor. Birkaç yeni nesilde test ettim. Ama 4 GB aşağıda RAM ve sadece HDD kullanıyorsanız Windows 7 iş görür. Çok eski bilgisayarlar için Windows 7 iyi bir seçenek.
Verdigim windows 7 MSDN yani güncelleme içermez, Updateyi kapat yükle driverlerini
O zaman kasıyor dersen anlarım. bu verdigim de USB 3.0 entegreli intel ise yükleyebilirsin.

Windows Ana Ekranında Çok uygulama varsa klösorun içine atın windows görev yöneticisinden başlatma kısmındaki gereksiz uygulamaları kapatın ve gereksiz uygulamaları ssd'den silin

Verdigim windows 7 MSDN yani güncelleme içermez, Updateyi kapat yükle driverlerini
O zaman kasıyor dersen anlarım. bu verdigim de USB 3.0 entegreli intel ise yükleyebilirsin.
Anladım hocam demek istediğini ben yükleyip kullandım zaten Windows 7'yi.
Windows 10'dan memnunum güvenlik konusunda sıkıntım yok. Mavi ekran hatası yok, 5-6 saniye sürede açılıyor, tepki süresi iyi. Oyun performansı Windows 7 ile aynı. NFS Payback, Assassin's Creed Origins, Mafia 3 oyunları hariç. Windows 10 2-3 FPS önde. LOL'de Windows 7 iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı