Windowsa Boot Ederken Hata : BOOTMGR Eksik

alicansaglam

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

Leptopa Dual Boot rehberindeki tüm işlemleri uyguladım. Boot ettirme bölümünden 3 saniye ayarladım bende ve benim Boot ekranımda da "Legacy HD1" yazdığı için videodaki işlemleri aynen uyguladım. Lakin ilginç bir şey oldu.

Sorun şu ki benim windows 8.1 kurulu olan harD Diskim 1 TB ve 500 GB olmak üzere iki parça halinde. Onun dışında 300 GB'lık bir diğer Hard Disk'te şuan da MAC OS kurulu. Boot Loaderdan 1. sıraya Windows'un olduğu Legacy HD1'i koyduğumda Boot ederken alttaki hatayı veriyor.

wzAd39.jpg

Alttaki resimle aynı Boot ekranına sahibim. Açıklama gerekirse; soldakine tıklayınca Mac sorunsuz açılıyor. Soldan 2.ye tıklayınca üstteki hatayı veriyor. Soldan 3. simgeye tıklayınca sorunsuz Windows 8 Boot ediyor. En sağdaki simgeye tıklayınca ise doğal olarak bir işletim sistemi yok diyor. (Legacy hd2)

Not: Soldan 2. ve 3. de "Boot Windows from Legacy HD1" yazıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Bir çok sorun çıktı bir çok sorunu aştık ama çok teferruatlı bir işmiş gerçekten. Ses ve ehternetin çalışmaması da cabası... Ama bir işe başladık bitirelim bari :)

e5dPDz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sorun oldu. Sanırım sistem ayrıldı bölümünü silmişsin. Bu sebeple Windows açılmıyor. Bende format atmadan açabilir miyim diye baya uğraştım ama olmadı. Sonra format çektim ve yedekten eski sistemimi geri yükledim.

Bende de aynı sorun oldu. Sanırım sistem ayrıldı bölümünü silmişsin. Bu sebeple Windows açılmıyor. Bende Format atmadan açabilir miyim diye baya uğraştım ama olmadı. Sonra format çektim ve yedekten eski sistemimi geri yükledim.

Bunu yüklerken silmedim sistem ayrıldı bölümünü. Bu yeni Hdd olduğu için zaten sıfırdı. Ben direk temiz kurulum yaptım. Mac'i de diğer Hard Diske kurdum. İşin garip yani soldan 3. Hdd simgesine tıklayınca Windows'un açılması. Hiçbir sorun yok aslında Windows tarafında.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı