Windows'a Mac OS X kurmak

Ali Engin Biçer

Hectopat
Merhabalar ;

Yayınladığınız hemen hemen tüm makaleleri okudum. Fakat devamlı olarak başarız oldum. Bilmek istediğim ML2 yi virtualbox ile windows a yükleyip sonra usb ye boot etmeyi gösterdiniz. Direkt USB'ye boot edilecek dosyayı yükleyip linklerinden indirmek mümkün müdür?

ML2'yi direkt Transmac ile usb ye yazabilirsiniz, şöyle bi durum var yüklenmez diyenler olabilir, yüklenir fakat bir tane boot cd si oluşturmanız lazım.. iboot3.3.0 indir Bu indirdiğin dosyayı iso dosyası olarak CD ye yazın... Windowsta transmac ile flash belleğinize ML2 dosyanızı atın... Makinenizde CD-DVD den başlatarak usb'deki ML2'yi seçerek kuruluma başlayabilirsiniz. (Eğer virtualbox yüklemesi yapmak istemiyorsanız...)

ML2'yi direkt Transmac ile usb ye yazabilirsiniz, şöyle bi durum var yüklenmez diyenler olabilir, yüklenir fakat bir tane boot cd si oluşturmanız lazım.. iboot3.3.0 indir Bu indirdiğin dosyayı iso dosyası olarak CD ye yazın... Windowsta transmac ile flash belleğinize ML2 dosyanızı atın... Makinenizde CD-DVD den başlatarak usb'deki ML2'yi seçerek kuruluma başlayabilirsiniz. (Eğer virtualbox yüklemesi yapmak istemiyorsanız...)

Bu yazdığınız sistemi denedim. Olmadı. Daha açıklayıcı olarak anlatabilmeniz mümkün müdür?

Deneyeceğim teşekkür ederim. Fakat halen daha hazır boot edilmiş bir dosyayı indirip usb ye atıp direk mac kurabilmek mümkün müdür öğrenemedim.

ML3U var eufi bios var :) Her şey var lakin ne yaptıysam usb bootable olmadı. Mesala ML2 de sorun yok. Ama ML3U sorun. Nasıl yapıyorsun derseniz ; VirtualBox içinde ml3u ile kurulum yaptım. Sonra iATKOS - How to make a bootable iATKOS ML3U USB Drive - Mac only - YouTube burda anlatılan şekilde uygulamadım. Lakin sonuç yok :)

Bizde gerekli rehberler varken neden kulağınızı kafanızın arkasından tuttuğunuzu anlayabilmiş değilim. Yukarıda gerekli bağlantıyı verdim. Okursanız okuyun, okumazsanız siz bilirsiniz...

Senden sonra zaten kimse senin verdiğin cevaba bişey dememiş ki :) Bence geceden dolayı yanlış anlamışsın.

- - - Güncellendi - - -

Konudan devam edeyim ; ML3U kurdum sonunda :) Açılışta hiç bir hata vermiyor.Lakin ilk mousenin simgesi gözüktüğü anda donuyor. Denemediğim bi komut kalmadı. Belki kombinasyon olarak yanlış yazmış olabilirim. Tavsiyeniz ?
Sistem ;
Ga-z77n-Wifi Gigabyte
i3-3220 İntel
Gtx-560 Ti Nvidia

Açılış sorunuda düzeldi artık :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı