Windows'a Sanal macOS Kurmak

mhmtgokcen

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Technopat'ın YouTube üzerinde paylaşmış olduğu videoyu izleyerek bilgisayarıma sanal macOS kurmak istiyorum. Fakat Technopat'taki (konu) linkler silinmiş. İlk defa kurulum yapacağım için tecrübeli arkadaşların desteğine ve dosyaların linklerine ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim :)

Sistem Özellikleri:
*AMD Ryzen 5 3600
*MSI B450-A PRO
*XPG 8 GB Spectrix D41 3200MHz DDR4 CL16 1.35V X 2
*Samsung 970 EVO Plus MZ-V7S250BW
*Gigabyte RTX 2060 OC 6G
Güncel
Güncel
deneme

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. Technopat'ın YouTube üzerinde paylaşmış olduğu videoyu izleyerek bilgisayarıma sanal macOS kurmak istiyorum. Fakat Technopat'taki (konu) linkler silinmiş. İlk defa kurulum yapacağım için tecrübeli arkadaşların desteğine ve dosyaların linklerine ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim :)

Sistem özellikleri:
*Amd Ryzen 5 3600.
*Msı B450-A PRO.
*Xpg 8 GB Spectrix D41 3200MHz DDR4 CL16 1.35v X 2
*Samsung 970 EVO Plus MZ-V7S250bw
*Gigabyte RTX 2060 OC 6G.
Güncel.
Güncel.
Deneme.

Hocam yardım istemişsiniz.
Nereden indirdiğinizin pek önemi yok.
Ayrıca ben Big Sur geçişini yaptım ve Catalina kadar iyi çalışıyor.
Yani son sürüm kurabilirsiniz. Fakat RAM olarak 6 vermenizi (en az) öneririm. Ama bu bilgisayarı epey yorar. Haberiniz olsun.
Siz bulduğunuz Big Sur veya Catalina ISO dosyasını indirin. VMware kendi sitesinden indirilebilir. Unlocker ise Technopat içinde hala bulunmakta. Unlocker çalıştırıp, sanal makineyi kurun. ISO üzerinden Boot edin.

Hocam yardım istemişsiniz.
Nereden indirdiğinizin pek önemi yok.
Ayrıca ben Big Sur geçişini yaptım ve Catalina kadar iyi çalışıyor.
Yani son sürüm kurabilirsiniz. Fakat RAM olarak 6 vermenizi (en az) öneririm. Ama bu bilgisayarı epey yorar. Haberiniz olsun.
Siz bulduğunuz Big Sur veya Catalina ISO dosyasını indirin. VMware kendi sitesinden indirilebilir. Unlocker ise Technopat içinde hala bulunmakta. Unlocker çalıştırıp, sanal makineyi kurun. ISO üzerinden Boot edin.
Mümkünse sizden teknik yardım alabilir miyim,cevaplarımın anlık olabilmesi için telegramdan konuşssak sizin için uygun olur mu ? telegram:mhmtgokcen

Teknik olarak nasıl yardım isterseniz buradan yazabilirsiniz. Sitede kalırsanız anlık olarak sayfayı yenilediğinizde mesajlaşabiliriz. Telefon uygulamasını indirirseniz de bilgisayarda kalmak zorunda kalmazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak nasıl yardım isterseniz buradan yazabilirsiniz. Sitede kalırsanız anlık olarak sayfayı yenilediğinizde mesajlaşabiliriz. Telefon uygulamasını indirirseniz de bilgisayarda kalmak zorunda kalmazsınız.
İlk kez kuracağım için adımları seninle birlikte yapalım. Buradaki ISO'yu indirdim. VMware kurup unlocker'ı da yükledim. Şimdi ne yapıyoruz?

YouTube kanalında anlık yazışma veya mesajlaşma yok, telegramınız çok mu gizli onu da anlamadım :)

İlk kez kuracağım için adımları seninle birlikte yapalım. Buradaki ISO'yu indirdim. VMware kurup unlockeride yükledim. Şimdi ne yapıyoruz.
Hocam kusura bakma işim vardı, unlocker kurdun mu?
Technopat videoda nasıl yaptıysa unlocker'ı o şekilde kurun.
Sonra yeni sanal makine oluşturun.
ISO olarak indirdiğimiz dosyayı seçelim.
2,3 çekirdek (en az 2), 6 GB RAM ve 50 GB depolama vererek devam edin. Zaten Apple logosu gelince de macOS, olay tamam.

Hocam kusura bakma işim vardı, unlocker kurdun mu?
Technopat videoda nasıl yaptıysa unlocker'ı o şekilde kurun.
Sonra yeni sanal makine oluşturun.
ISO olarak indirdiğimiz dosyayı seçelim.
2,3 çekirdek (en az 2), 6 GB RAM ve 50 GB depolama vererek devam edin. Zaten Apple logosu gelince de macOS, olay tamam.
Apple logosunda kalıyor, altında çubuk da yok öyle bekliyor. İşlemcim AMD, bilginiz olsun.

Apple logosunda kalıyor, altında çubukta yok öyle bekliyor. İşlemcim AMD bilginiz olsun.

AMD ile ilgili bilgim yoktu. Sanırım AMD sistemlere her imaj (ISO) uyumlu olmuyor. Normal sistem (Hackintosh) imajını (ISO) bulup onu indirin bir de. Technopat öyle yapmış.
Apple logosunda kalıyor, altında çubuk da yok öyle bekliyor. İşlemcim AMD, bilginiz olsun.

Hocam. Ne yaptınız bilmiyorum. Ama bir rehber hazırlamak üzereyim. Baştan macOS kuruyorum şu an. Videoyu YouTube'da paylaşırsam atarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı