WindowsApps Klasörüne Dosya Kopyalamak

KaraKartalw

Kilopat
Makaleler
14
Daha fazla  
Merhabalar, Game Pass sayesinde Hearts of Iron IV indirdim. Buraya kadar bir sorun yok fakat Türkçe yama yapmak istediğimde oyunun dosyalarını değiştirmem gerekiyor. Fakat WindowsApps klasörüne erişimim yok. Onu bir şekilde kendime izin vererek çözdüm. Dosyanın içine girdim. Dosyayı buldum fakat dosya ''salt okunur'' tiki işaretli ve kaldıramıyorum. Kaldıramadığım için hiçbir şekilde dosya atamıyorum içerisine. Buradan da diğer forumlardan da bir sürü yöntem denedim olmadı.

Buradan ''Take Ownership'' seçeneğini aktif ederek yapın dediler olmadı. Erişim engellendi olarak kaldı. CMD ile kendim yapayım dedim yine engellendi. Bunu halletmenin bir yolu var mı acaba? Oyuna Türkçe yama yapacağım, yapamıyorum. Sanırsın Microsoft'un çok özel bilgilerine erişmeye çalışıyorum alt tarafı 2 MB büyüklüğünde dosya değiştireceğim. Yarım saattir uğraşıyorum resmen hala daha çözemedim.

Microsoft neden bu kadar kasmış anlamadım ya. Niye bu kadar güvenlikli bir şey yapıyorsun ki? Alt tarafı oyun dosyası. Steam yine en iyisi ya. Bin tane dert ile uğraşıyorum şu Microsoft yüzünden. Oyuna mod yapacağım mod yaptırmıyor, Türkçe yama yapacağım yaptırtmıyor. O zaman niye oyunu satıyorsun ki? Her şeyi kısıtlamışlar.

İlgili resimler:
1.jpg
2.PNG
3.PNG
4.PNG

Maalesef. Zaten kilitli değil diye algılıyor. Yine kilidini aç dedim ama hala daha sorun devam ediyor. Dün ve bugün biraz araştırdım herhalde bunun çözüm yolu yok gibi gözüküyor. Paradox kendi mod sitesi var ama oradaki Türkçe yama uyumsuz olduğu için yine kuramıyorum. Acayip sinir bozucu ya.

Dosyanın sahibi TrustedInstaller. Şimdi iki metod var.

1-) Modifiyeli Process Hacker indirerek "Run as TrustedInstaller" yapıp explorer.exe dosyasını çalıştıracaksınız. Daha sonra klasörü kopyalayacaksınız.

2-) "Sahiplik ekle" anahtarını kayıt defterine ekleyeceksiniz. Fakat bu metod her zaman çalışmayabilir. Bazen de buga girebilir.

Hangisini seçmek istersiniz? İkisinin de gereken linklerini size sağlayacağım.

Dosyanın sahibi TrustedInstaller. Şimdi iki metod var.

1-) Modifiyeli Process Hacker indirerek "Run as TrustedInstaller" yapıp explorer.exe dosyasını çalıştıracaksınız. Daha sonra klasörü kopyalayacaksınız.

2-) "Sahiplik ekle" anahtarını kayıt defterine ekleyeceksiniz. Fakat bu metod her zaman çalışmayabilir. Bazen de buga girebilir.

Hangisini seçmek istersiniz? İkisinin de gereken linklerini size sağlayacağım.
Birinci yöntem olabilir. Daha kesin ve biraz daha sorunsuz olsun en azından.

Güvenlik önemli konu, sizin için konulmuş güvenlik önlemleri. Bunun yerine biraz İngilizce öğrenerek böyle sorunları aşmış olursunuz.
İngilizce ile ne alakası var anlatsana biraz. Benim araştırdığım siteleri, İngilizce bilgimi nereden biliyorsunuz? Merak etmeyin ne var ne yok bütün sitelere girdim. Ayrıca İngilizce bilmeseniz bile çeviri sayesinde az buçuk ne demek istendiğini anlıyorsunuz. Böyle boş boş laf sokmaya çalışmak yerine bilginizi paylaşın da faydalanalım. Öyle iki üç siteye bakıp, buraya konu açmadım. Her şeyi araştırdım. Ne diye böyle saçma bir yorum attınız anlamadım.

Ayrıca benim nasıl güvenliğimi koruyor? Saçma bir oyun dosyası kilitlemek ile mi? Anladım.

İngilizce ile ne alakası var anlatsana biraz. Benim araştırdığım siteleri, İngilizce bilgimi nereden biliyorsunuz? Merak etmeyin ne var ne yok bütün sitelere girdim. Ayrıca İngilizce bilmeseniz bile çeviri sayesinde az buçuk ne demek istendiğini anlıyorsunuz. Böyle boş boş laf sokmaya çalışmak yerine bilginizi paylaşın da faydalanalım. Öyle iki üç siteye bakıp, buraya konu açmadım. Her şeyi araştırdım. Ne diye böyle saçma bir yorum attınız anlamadım.

Ayrıca benim nasıl güvenliğimi koruyor? Saçma bir oyun dosyası kilitlemek ile mi? Anladım.
Biraz araştırsaydınız ingilizce, Böyle bir konuyla karşılaşacaktınız, en üst sırada hem de. Sebepleriyle birlikte. Ayrıca amacım laf sokmak değildi. Uygulamaların kurulduğu dosyayı değiştirebiliyordunuz sanırım.

Son düzenleme:
Biraz araştırsaydınız ingilizce, Böyle bir konuyla karşılaşacaktınız, en üst sırada hem de. Sebepleriyle birlikte. Ayrıca amacım laf sokmak değildi. Uygulamaların kurulduğu dosyayı değiştirebiliyordunuz sanırım.
Zaten dosyaya erişmeyi çözdüğümü söyledim. Bunun gibi yaptım. Bu sadece erişim iznini veriyor. Değişiklik hakkını vermiyor.
Buraya tıklayıp indirebilirsiniz. (RAR Şifre: mysubsarethebest)

Programı RAR dışına çıkartıp yönetici olarak çalıştırın. Sonra sol üst kısımdaki "Hacker" menüsünden "Run as TrustedInstaller" deyin.
Ben bunu anlamadım ya. Dediğiniz yere kadar geldim bir tane exe seçmemi istiyor. Ne seçmem lazım acaba? Oyunun exe yerine gelip seçince de izniniz yok diyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı