Çözüldü WindowsBileşenleri virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mimar20

Hectopat
Bir klasör açılmış windowsbileşenleri diye, arka planda sürekli çalışıyor. Önüme gelen klasöre de biraz önce baktım, görüntüde gördüğünüz gibi, ne yapmalıyım?

1680818054327.png

Çözüm
Tespit edilen dosya KMSPico'nun dosyası.

Tamamdır, klasörü siliniz. Başka bir şey yapmanıza gerek yok, geçmiş olsun.

Ek olarak sistem dosyaları üzerinde sorun olabileceği için alttaki işlemi yaparsanız iyi olabilir.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Zararlı yazılım olduğunu sanmıyorum. Türkçe bir isim kullanan zararlı yazılım sayısı az. Windows hatası olabilir. O yüzden sistem onarımı yapsanız iyi olabilir.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp alt kısımda paylaştığım komutları sırasıyla girdikten sonra işlemlerin bitmesini bekleyin. Tüm komutların işlemleri bitince sisteminizi yeniden başlatınız.

Kod:
sfc /scannow

Ardından Kaspersky ile tam tarama yapınız.
Sonra geri dönüş sağlayınız.

Zararlı yazılım olduğunu sanmıyorum. Türkçe bir isim kullanan zararlı yazılım sayısı az. Windows hatası olabilir. O yüzden sistem onarımı yapsanız iyi olabilir.

Kod:
sfc /scannow

Ardından Kaspersky ile tam tarama yapınız.
Sonra geri dönüş sağlayınız.
Geçen bir konuda görmüştüm ve sanırım virüstü hocam link bulup geliyorum.

Konu sahibi de o arada Kaspersky indirsin, ne olur ne olmaz.

Truva sanırım

Truva sanırım.

Bu linkte çözüm yok, ek olarak kesin değil zararlı olduğu.

Kaspersky ile tarayıp rapor göndermesi lazım üye. Direkt üstü kapalı cevap vermek zor.

Yine aynı şikayet.
Bu linkte çözüm yok, ek olarak kesin değil zararlı olduğu.

Kaspersky ile tarayıp rapor göndermesi lazım üye. Direkt üstü kapalı cevap vermek zor.
Üstü kapalı cevap vermek zor hocam da kaspersky potansiyel zararlı dosya indirme uyarısı vermiş.
Konu sahibinin rapor paylaşımı daha da önem arz etmeye başladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı