Windows'da 16 GB RAM'in %47'si 2,6 GB gözükyüor

ChelseaKazami

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Laptopumda 16 GB RAM bulunmakta fakat gördüğünüz üzere %46' sını 2.6 GB olarak gösteriyor. Bir sıkıntı mı var? Anlayamıyorum.

evet.png

Dosya Ekleri

• evet2.png
    evet2.png
    13 KB · Görüntüleme: 64
Çıkarıp takmayı dener misin?

Laptop hocam, açmayı düzeltmeyi bilmiyorum.
Yani burda attığım fotoğrafta da 7 GB diyor. Tarayıcı falan açıkken nasıl 7 oluyor ve diğer yerde 2.5 yazabiliyor ya.
İntel ekran kartı bellekten biraz çalıyor , bendede aynısı var.

Çünkü kendi belleği yok.
Çözümü ne, veyahut sorun yok mu. Oyunlarda Intel ekran kartı RAM'leri salar mı. Çünkü oyunlarda RTX 2060 kullanılıyor doğal olarak.

Son düzenleme:
Laptop hocam, açmayı düzeltmeyi bilmiyorum.

Yani burada attığım fotoğrafta da 7 GB diyor. Tarayıcı falan açıkken nasıl 7 oluyor ve diğer yerde 2.5 yazabiliyor ya.

Çözümü ne, veyahut sorun yok mu? Oyunlarda Intel ekran kartı RAM'leri salar mı? Çünkü oyunlarda RTX 2060 kullanılıyor doğal olarak.

Hocam siz ortalama 3 GB bellek kullanıyor olabilirsiniz, geri kalanıda Windows alıyordur. Benim de Windows 10 laptopumda 4 GB RAM vardı 2.3'ünü Windows kullanıyordu.

Yani burda attığım fotoğrafta da 7 GB diyor. Tarayıcı falan açıkken nasıl 7 oluyor ve diğer yerde 2.5 yazabiliyor ya.
Orada 2.5 yazıyor çünkü kullanıcıya ait işlemleri gösteriyor. 7GB olan yer tüm kullanıcı ve Windows işlemleri. Hala anlamadınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı