Windows'da HDD nasıl biçimlendirilir?

Arda Burnalı

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarıma yeni SSD aldım ve içine HDD'yi formatlamadan Windows kurdum. Ama C'yi biçimlendirme seçeneği mevcut gözükmüyor. Sanırım Windows hala HDD'yi ana disk olarak görüyor. Ama bilgisayar SSD kadar hızlı açılıyor. HDD'yi nasıl biçimlendirebilirim? Yanıt yazan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-12 175510.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-12 175510.png
    42,5 KB · Görüntüleme: 31
Hocam EFI bölümü D diskinde oluşmuş. Normalde C diskinde olmalıydı.
Tavsiyem; sadece SSD takılı iken bu rehbere göre kurulum yapın. Kurulumda disk ekranına geldiğinizde SSD'de bulunan tüm bölümleri silip "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin.

Kurulumdan sonra diğer diski takın ve bu programla "DEPO" diski hariç tüm bölümleri silin.

Tavsiyem; sadece SSD takılı iken bu rehbere göre kurulum yapın. Kurulumda disk ekranına geldiğinizde SSD'de bulunan tüm bölümleri silip "yeni"ye tıklayıp onaylayın ve ilerleyin.

Kurulumdan sonra diğer diski takın ve bu programla "DEPO" diski hariç tüm bölümleri silin.

Hocam peki SSD'yi silmeden başka bir yolu var mı?

Kurulumdan sonra diğer diski takın ve bu programla "depo" diski hariç tüm bölümleri silin.

Hocam dediğiniz yaptım önce MBR olarak yazdırdım SSD GPT olduğu için kabul etmedi. Sonra GPT olarak yazdım ekteki hatayı verdi ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20230525_142117.jpg
    IMG_20230525_142117.jpg
    208,2 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı