Windows'ta 2. hesap nasıl silinir?

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta olduğu gibi bir sorunla karşı karşıyayım. Bir türlü hesabı silemiyorum çünkü denetim masasında olan hesaplar kısmında 1'den fazla hesabım gözükmüyor ama Windows açılışında 2 hesap gözüküyor. Bunu nasıl çözerim? Bilenler yardım ederse sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta olduğu gibi bir sorunla karşı karşıyayım. Bir türlü hesabı silemiyorum çünkü denetim masasında olan hesaplar kısmında 1'den fazla hesabım gözükmüyor ama Windows açılışında 2 hesap gözüküyor. Bunu nasıl çözerim? Bilenler yardım ederse sevinirim.

Çözüm:

CMD'yi yönetici olarak açın ve şunu yazın. net user administrator /active:yes enter basın
İşlem başarıyla tamamlandı yazıcı gelecek. Sonra oturumu kapatıp administrator oturumuna geçin ve oradan hesapları silin veya oluşturun.

Administrator oturumunu kapatmak için ise oluşturduğunuz yeni hesaba geçip cmd'yi yönetici olarak açtıktan sonra tekrar net user administrator /active:no enter yaparak administrator oturumunu kapatabilirsiniz.

1. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
  2. net user yazın.
  3. Çıkan hesaplarda sileceğiniz hesabın adını bulun.
  4. net user <hesap> /delete yazın.
Burada çıkmıyorsa Administrator hesabı aktif edilmiş olabilir.
net user Administrator /active:no yazarak deaktif edebilirsiniz.

1. CMD'yi yönetici olarak çalıştırın.
  2. net user yazın.
  3. Çıkan hesaplarda sileceğiniz hesabın adını bulun.
  4. net user <hesap> /delete yazın.
Burada çıkmıyorsa Administrator hesabı aktif edilmiş olabilir.
net user Administrator /active:no yazarak deaktif edebilirsiniz.
2 hesap çıkıyor ikisi için de denedim fakat silmeme rağmen işe yaramadı ve şu anda oturum kısmındaki hesabımın parolasını yanlış olarak algılıyor. Giriş yapamıyorum. Parolayı sıfırla dediğim zaman da bu özellik USB flash sürücüsü gibi çıkarılabilir medya gerektirir diyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20211111_171430.jpg
    IMG_20211111_171430.jpg
    147,8 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20211111_171357.jpg
    IMG_20211111_171357.jpg
    164,1 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı