Windows'ta iken Hoparlörden gelen cızırtı sesi problemi

mavifmg

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar

Yaşadığım bu sorunun çözümü için oldukça uzun zamandır ömür tükettim diyebilirim. Sorunlar ve uyguladığım çözümler hakkında detaylı bilgi vermem gerekirse;

Bilgisayarım açılırken, yani henüz windows resmi görünmeden önce hiç bir cızırtı problemi yaşamıyorum.
Windows yüklenmeye başladıktan bir kaç saniye sonra cızırtı sesi duymaya başlıyorum.
Aynı şekilde Bilgisayarı yeniden başlattığımda ( Windows kapanıp Pc Boot işlemi başladığında ) hiç bir cızırtı sorunu yaşamıyorum.

Windows'ta ise; sistem boşta iken, mouse hareket ettiğinde, HDD birşeyler okuduğunda cızırtı sesi o andaki hareketin durumuna göre artıyor ve azalıyor. Fakat her halukarda; sistem boşta iken dahi sürekli devam eden cızırtı sesi mevcut.

Konunun tamamen yazılım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Özellikle High defination Audio sürücüsünün bu duruma yol açtığı hakkında bilgi topladım. Fakat ben bu sürücüyü kaldırmama, hatta işim sebebiyle farklı bir ses kartı alıp, o ses kartının sürücülerini yüklememe,hoparlörleride de değiştirmeme rağmen; cızırtı sorunum devam ediyor.

Bir kaç yerde Beep Sound ile alakalı sıkıntılar okudum, ve evet doğru olabilir, çıkan ses pc speaker'ın farklı bir tondan cızırdaması gibi duyuluyor. Fakat onu kapatmayı windows 8.1 için nasıl yapacağımı bulamadım.

Ayrıca küçük bir dip not vermem gerekirse; güç seçeneklerinden yüksek performansı seçtiğimde ses en az 2 kat daha artıyor. düşük güç tüketimini seçtiğimde ise çok bariz bir şekilde azalıyor.

Biraz uzunca oldu kusura bakmayın. Ancak bir türlü windows içinde bu sesten kurtulmayı başaramadım. Tekrar hatırlatmak isterimki; boot esnasında hiç bir cızırtı duyulmuyor.

Donanım kurtlarının yardımını bekler, şimdiden bolca teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı