Windows'ta kısa sürede Ethernet bağlantısı kopması

Murat ZMC

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Laptop kullanıcısıyım. Laptopuma Ethernet kablosu ile bağlantı yaptığımda interneti görüyor ve bağlanıyor fakat 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde bağlantı komple kopuyor. Ayrıca kabloyu çıkarıp tekrar takmak fayda etmiyor, ağ bağlantıları kısmından bağdaştırıcıyı kapatıp yeniden başlattığımda ancak sorun çözülüyor fakat aynı işlemi yapınca tekrar internet gidiyor. İşin ilginç tarafı, Ethernet bağlantısı kesildikten sonra Wi-Fi ile de internete bağlanamıyorum.
Bu problemin yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü Dual Boot olarak Linux kullanıyorum. Linux tarafında Ethernet kablosu ile hiçbir kopma vs. durum yaşamadan interneti kullanabiliyorum. İlk kez böyle bir durumla karşılaştım ve internetteki çözümleri denememe rağmen olumlu sonuç alamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Windows 10 orijinal, driverlar güncel.

Hocam, destek sitesinden LAN sürücüsünü indirip deneyin.

Merhabalar.
Laptop kullanıcısıyım. Laptopuma Ethernet kablosu ile bağlantı yaptığımda interneti görüyor ve bağlanıyor fakat 1 dakikadan kısa bir süre içerisinde bağlantı komple kopuyor. Ayrıca kabloyu çıkarıp tekrar takmak fayda etmiyor, ağ bağlantıları kısmından bağdaştırıcıyı kapatıp yeniden başlattığımda ancak sorun çözülüyor fakat aynı işlemi yapınca tekrar internet gidiyor. İşin ilginç tarafı, Ethernet bağlantısı kesildikten sonra Wi-Fi ile de internete bağlanamıyorum.
Bu problemin yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü Dual Boot olarak Linux kullanıyorum. Linux tarafında Ethernet kablosu ile hiçbir kopma vs. durum yaşamadan interneti kullanabiliyorum. İlk kez böyle bir durumla karşılaştım ve internetteki çözümleri denememe rağmen olumlu sonuç alamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Windows 10 orijinal, driverlar güncel.
Windows sürümünüzü paylaşır mısınız eski bir sürüm ise güncelleyin. Bununla alakalı bir konu Windows’ta mevcuttur. Çözüm olarak bir şey bulunmuyor Windows güncellemesi ile sorun bitmiş. Ancak yine de bazı adımları sizinle paylaşayım.

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırın ve ipconfig /all yazıp Enter'a basın. Buradan gelen sonuçları ISP'niz tarafından sağlanan sonuçlar ile karşılaştırınız.

Belirli bir hata olup olmadığını Olay Görüntüleyici'sinden kontrol ediniz, eğer var ise ekran görüntüsü iletiniz.

Bağlantının nerede kesildiğini kontrol etmek için CMD'deki (yönetici) Ping ve Tracert özelliğini kullanın.

Hem web sitesi hem de yönlendiricinize olan bağlantıyı kontrol etmek için ping atın (Örn: ping www.bing.com). Router(yönlendirici) bağlantınız (Örn: ping 192.168.1.1).

Ping başarısız olursa, bağlantının nerede kesildiğini kontrol etmek için Tracert'i kullanabilirsiniz. Ping olarak tracert www.exampleIPaddres.com yazın. Bu kısımdan hata ile ilgili bazı bilgiler edinebiliriz.

Ağ cihazlarını en az 10 saniye süreyle açıp takarak sıfırlayın. Daha sonra cihazı yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı