Windows'ta uygulamalar yok

Hayır onu unuttum
Yukarıda @ygtylc 'nin de belirttiği gibi önce CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp
1.
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

2.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Komutlarını sırasıyla girdikten sonra, sfc/scannow komutunu da son olarak girip enterla, sistemi yeniden başlattıktan sonra düzelmesi lazım.

Her bir komutu girdikten sonra komut sonrası işlemin bitmesini beklemeyi unutma.

Yukarıda @ygtylc 'nin de belirttiği gibi önce CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp
1.
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

2.
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Komutlarını sırasıyla girdikten sonra, sfc/scannow komutunu da son olarak girip enterla, sistemi yeniden başlattıktan sonra düzelmesi lazım.

Her bir komutu girdikten sonra komut sonrası işlemin bitmesini beklemeyi unutma.
PowerShell tekrar yapmama gerek yok yani

PowerShell tekrar yapmama gerek yok yani
Eğer CMD'yi yaptıktan sonra yine olmazsa baştan yapman gerekiyor ne yazık ki. Şu an yaşadığın hatanın tam olarak ne olduğunu çok iyi biliyorum ve çözümü de bu şekilde. Windows güncellemesi sonrası görev çubuğu ve Microsoft uygulamalarının hiçbirinin çalışmaması sorunu. Bizim şu an yaptığımız işlem manuel olarak Windows'a uygulama paketleri, Microsoft uygulamaları ve görev çubuğu gibi araçların denetlenmesi, otomatik sorun algılaması ve onarılarak tekrar yüklenmesi.

Eğer CMD'yi yaptıktan sonra yine olmazsa baştan yapman gerekiyor ne yazık ki. Şu an yaşadığın hatanın tam olarak ne olduğunu çok iyi biliyorum ve çözümü de bu şekilde. Windows güncellemesi sonrası görev çubuğu ve Microsoft uygulamalarının hiçbirinin çalışmaması sorunu. Bizim şu an yaptığımız işlem manuel olarak Windows'a uygulama paketleri, Microsoft uygulamaları ve görev çubuğu gibi araçların denetlenmesi, otomatik sorun algılaması ve onarılarak tekrar yüklenmesi.
Eyvallah kral ben hallediyim ozaman geri dönüş yaparım muhtemelen yarını bulur gece geç oldu

Oynanmış ISO mu kullandınız?

Daha yeni sıfırladım PC'yi.

Hangi Powershell kodunu yazdınız?
Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml”}

Masaüstü öğeler mi yok, yoksa direkt programlar mı mevcut değil hocam.

Direk program yok.

Görev Yöneticisi'ni açtıktan sonra yeni görev çalıştır'a tıkayıp aşağıdaki gibi açabilirsin. Görselde ben CMD yazmışım sen önce PowerShell'i bu yöntemle aç işin bitince CMD'yi açacağın zaman da yine aynı işlemle CMD'yi başlat.

Eki Görüntüle 1744261

Aynısını yaptım hatta senin yaptığının aynısını yapan bir video bile izledim olmadı.

Hallettim sağ olun. Windows'ta key etkinleştirdim bir de kullanıcı ekledim o zaman oldu. Belki CMD kullanıcı algılamadığı için bir şey yapmıyordu, bilmiyorum.

Son düzenleme:
Daha yeni sıfırladım PC'yi.

Get-AppxPackage -allusers Microsoft.WindowsStore | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml”}

Direk program yok.

Aynısını yaptım hatta senin yaptığının aynısını yapan bir video bile izledim olmadı.

Hallettim sağ olun. Windows'ta key etkinleştirdim bir de kullanıcı ekledim o zaman oldu. Belki CMD kullanıcı algılamadığı için bir şey yapmıyordu, bilmiyorum.
nasıl yaptın anlatır mısın bende olmadı çünkü hala

nasıl yaptın anlatır mısın bende olmadı çünkü hala
Arkadaşlar kesin kökten çözümü diyorum ms source diye bi hata alıyodum özelliklere girerken ordan yenile dedim bilgisayara format attı ama dosyalarımı koruyu seçmeniz lazım zaten silinecek olan uygulamaları gösteriyor format 2.5 saat civarı sürdü pc kendini 2-3 kere yeniden başlattı hiçbir fotoğrafta eksik yok herşey yerli yerinde sonradan indirdiğim uygulamalar silindi sadece

Son düzenleme:
Nasıl yaptın anlatır mısın bende olmadı çünkü hala.

Arkadaşlar kesin kökten çözümü diyorum ms Source diye bir hata alıyordum özelliklere girerken oradan yenile dedim bilgisayara format attı ama dosyalarımı koruyu seçmeniz lazım zaten silinecek olan uygulamaları gösteriyor format 2.5 saat civarı sürdü PC kendini 2-3 kere yeniden başlattı hiçbir fotoğrafta eksik yok her şey yerli yerinde sonradan indirdiğim uygulamalar silindi sadece.

Bak eğer neden bilmiyorum sanada çok saçma gelecek ama Windows'ta ayarlar hesaplardan hesabınıza giriş yapmanız gerek bir de CMD'yi yönetici olarak çalıştırın eğer kod yazacaksanız + windowsunuzda lisans olması gerekiyor benim tercihim Windows 10 Pro'dan yanadır.

Geri
Yukarı