Windows'ta virüs silinmiyor

ArdaTorun2861

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
cihaz türü:laptop
İşlemci:İ5 10.Nesil[U Serisi]
Ram:4+4 8gb ram
Ekran Kartı:Intel UHD Graphics For Intel I5 10TH gen processor [4gb]
depolama:Kingston NVM2 SSD 500mb okuma 350mb yazma 240gb
Meslek
öğrenci
Hemen anlatıyorum,
Şimdi ben Windows 11 kullanıyorum ve bir crackli oyun indirecektim. Ancak oyun indiğinde çalıştırdım ve hiçbir şey olmadı[cmd açılıp hızlıca kapandı].sonra oyunu yeniden denedim açılmadı en son bu oyun bozuk deyip silmiştim. Yarın PC'yi açtığımda bir tuhaflık vardı. Normalden fazla kasıyordu, görev yöneticisindede gözükmeyince anladım ki virüs yedim. Direk Malwarebytes'dan tarama başlattım ve 4 tane şey buldu. 1 tanesi bitcoinminer 2 ise keylogger 1 tanesi ise backdoor: Access diye gözüküyordu.
{Not:"Malwarebytes" virüs lokasyonlarını gösterir.}Malwarebytes hepsini hallettiğini söyledi ama. PC hala kasıyordu, yeniden tarama yaptım ve aynı virüsleri buldu.
Klasörlerinden silmeye çalıştım. 1 saniye içinde geri geliyolardı. Bende PC'yi formatladın{USB} ve düzeldi. Sizce sebebi nedir?

Hemen anlatıyorum,
Şimdi ben Windows 11 kullanıyorum ve bir crackli oyun indirecektim. Ancak oyun indiğinde çalıştırdım ve hiçbir şey olmadı[cmd açılıp hızlıca kapandı].sonra oyunu yeniden denedim açılmadı en son bu oyun bozuk deyip silmiştim. Yarın PC'yi açtığımda bir tuhaflık vardı. Normalden fazla kasıyordu, görev yöneticisindede gözükmeyince anladım ki virüs yedim. Direk Malwarebytes'dan tarama başlattım ve 4 tane şey buldu. 1 tanesi bitcoinminer 2 ise keylogger 1 tanesi ise backdoor: Access diye gözüküyordu.
{Not:"Malwarebytes" virüs lokasyonlarını gösterir.}Malwarebytes hepsini hallettiğini söyledi ama. PC hala kasıyordu, yeniden tarama yaptım ve aynı virüsleri buldu.
Klasörlerinden silmeye çalıştım. 1 saniye içinde geri geliyolardı. Bende PC'yi formatladın{USB} ve düzeldi. Sizce sebebi nedir?

O tarz virüsler kalıntı bırakıyor. İnternete bağlıysanız bunların olması normal. Format atmanız iyi olmuş, bende yaşamıştım.

Solucan yeme ihtimalin mevcut acilen format atmanı öneririm sistemindeki tüm bilgileri karşı taraftan ulaşılmış olabilir o yüzden sıkıntı 3.taraf virüs koruma programı da olsa göstermeyebilir her ne kadar sağlam da olsa format atarsan sıkıntı olmaz ama bilmediğin dosyaları indirmeni tavsiye etmem. Ek olarak Driver Booster kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı