Windows'tan disk boot sırası nasıl değiştirilir?

Hiroo

Hectopat
SSD ve hard disk var elimde ikisinde de Windows yüklü bilgisayarı açınca harddiskteki Windows açılıyor. Boot sırasını değişmenin yolu var mıdır Windows'tan? BIOS açamıyorum sıkıntılar var bilgisayarda. Program falan vardır belki.

Olmaz galiba. Eğer HDD içerisindeki Windows'u tamamen imha edebilirseniz girebilirsiniz. Ayrıca nasıl BIOS'a giremiyorsunuz.

Cidden çok saçma bir olay bilgisayarcılar falanda çözemedi. HP kasa kullanıyorum 3400 series mt yeni ekran kartı aldığım için BIOS açılmıyor. Fakat Windows açılıyordu yıllardır böyle durum götürdüğüm hiçbir yerde yapamadı. Sanırım durum HP'nin yazılımları ile alakalı.

Boot tuşu ile yapabilirsiniz ama bilgisayarı her açtığında hangi sürücüden boot etmek istediğini seçmen gerek.

Olmaz galiba. Eğer HDD içerisindeki Windows'u tamamen imha edebilirseniz girebilirsiniz. Ayrıca nasıl BIOS'a giremiyorsunuz.

Hard diskin SATA kablosu takılı değilken bilgisayarı açtım ardından SATA kablosunu taktım ve disk kullanılabilir oldu.

Hard diskin SATA kablosu takılı değilken bilgisayarı açtım ardından SATA kablosunu taktım ve disk kullanılabilir oldu.
Bilgisayarı her açtığında aynı şeyi yapman gerekebilir. Ayrıca pek sağlıklı bir yöntem olacağını sanmıyorum. Tabi sadece sata kablosunu ellediğin için çokta önemli değil gibi. Risk sana ait 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı