Windows'tan sıfırlamak zararlı mı?

technohakanpat

Centipat
Windows 10 Pro deneme sürümü işletim sistemine sahibim ve bilgisayarı 1 ay önce aldım. Bu süre içinde ayarlar kurtarma seçenekleri sıfırla'dan yani kısaca Windows üzerinden kasalı bilgisayarımı 2 kez sıfırladım. Windows'tan sıfırlamak zararlı diyen arkadaşlarım var ve bu kafama çok takıldı bu yüzden yazıyorum. Zararı var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne tür bir zarardan bahsedebiliriz bilmiyorum ama, o kısımdan sıfırladığın vakit Windows.old klasörü adı altında kullanmadığın klasör kalıntı kalıyor ve eski dosyaların sen silmediğin sürece orada duruyor. Temiz kurulum (DVD veya USB'den boot ederek) en mantıklısı her zaman.

Windows'tan sıfırlamak zararlı değil. Temiz kurulum yapmak daha sağlıklı. Ben sıfırlama yaptım ve hiçbir problemle karşılaşmadım. Genelde sıfırlama beraberinde problemleri de getirebiliyor. Temiz kurulum yapılabiliyorsa tavsiyemdir, yapamıyorsanız sıfırlama da işinizi görecektir.

Windows'tan sıfırlamak zararlı değil. Temiz kurulum yapmak daha sağlıklı. Ben sıfırlama yaptım ve hiçbir problemle karşılaşmadım. Genelde sıfırlama beraberinde problemleri de getirebiliyor. Temiz kurulum yapılabiliyorsa tavsiyemdir, yapamıyorsanız sıfırlama da işinizi görecektir.
teşekkür ederim aklıma takılmıştı :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı