Windows'tan tamamıyla kurtuldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aranıza almaktansa önceki yorumlarına bakın.

Kınıyorum sizi. 2 ay ne kadar çok bir süre. Max 1 hafta sonra profilinin kenarında W10 logosunu görürüz arkadaşın.

Arkadaşlar, malum kişinin önceki Linux yorumları. Benim fikrimce, Linux o kadar kötü değildir, ancak alışık olduğum için Windows kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1496295Eki Görüntüle 1496297
Eki Görüntüle 1496299
Eki Görüntüle 1496300
Umarım bu kadar yeterli olur. Hadi anlarım insanın fikri değişir. Ancak bence bu kadar da değişmiş olamaz.

Spesifik zamanlarda ortaya çıkıyor. Windows güncellemesi sonrası, Office kullanırken vs.

Sürücü kurmak cidden zor. Geçen bir laptoptaki Intel HD grafikleri sürücüsünü güncelleyeyim dedim abartısız yarım saat sürdü kurulması. GNU/Linux'ta 30 saniye sürmez.

Nasıl yarım saatte kurdunuz anlam veremedim.

Nasıl yarım saatte kurdunuz anlam veremedim.
Intel kurulum aracının kurmasını bekleyerek. Windows'ta sürücüleri internetten indirmek zorunda olmak, her üreticinin ayrı bir kurulum programı yapması başlı başına bir problem. Windows'ta DCH diye bir standart var ama pek de işe yaramıyor gibi duruyor.

Klasik Linux kullanan kişilerden duyduğumuz sözler.
Ahmet Ryzen tarafından diğer forumlara ve buraya atılan içeriğe bakılınca önce Linux'a laf edip sonra Linux kullanıp en son Windows'a laf etmesi ayrı bir komik.

Sürücülerin kendiliğinden kurulu gelmesi ve genel olarak çoğu şeyi manuel olarak yapılması Linux'u bilen kişi için sınırsız güç lakin bunu bilmeyen insan veya zaman ayıramayacak kişilere önerilmesi çok saçma.
Neticede "Linux Kurulmaz" diyen ben değilim veya "Terminalden indiriliyormuş 5 saat kim kod yazacak?" diyen. Tamam anladık 360 derece bir U dönüşü yaşıyor olabilirsiniz.

Fakat en azından bu kadar hızlı taraf ve fikir değiştirmeyin. Fazla gereksiz ön yargı zaten bu forumun hep temel sorunu.

Neden mi?
Birisi mesela bir konuya rehber yazıyor herkes o şey iyi diye onu öneriyor sonra önerilen ürün sorunlu çıkınca herkes dağılıyor? Başkasının ipiyle kuyuya inilmez.
Son olarak Windows gibi temel olarak kullanımı kolay bir işletim sistemine yazdığınız gereksiz hakaretler ve aşağılama cabalarınız komik cidden.

Apple Fanboyları ve Linux severler olarak forum içinde yaratmaya çalıştığınız "Ben farklıyım" havası zaten olsa olsa bu kadar oluyor. Geçmişiniz ortaya çıkınca en fazla yaptığınız şey olan inkar etmeyi denersiniz.

Bu konuya ve bu mesaja bakıp işletim sistemi seçmek isteyen kişilere tavsiyem ön yargı yapmayın ve amacınıza uygun bir işletim sistemi kurun.

Klasik Linux kullanan kişilerden duyduğumuz sözler.
Ahmet Ryzen tarafından diğer forumlara ve buraya atılan içeriğe bakılınca önce Linux'a laf edip sonra Linux kullanıp en son Windows'a laf etmesi ayrı bir komik.

Sürücülerin kendiliğinden kurulu gelmesi ve genel olarak çoğu şeyi manuel olarak yapılması Linux'u bilen kişi için sınırsız güç lakin bunu bilmeyen insan veya zaman ayıramayacak kişilere önerilmesi çok saçma.
Neticede "Linux kurulmaz" diyen ben değilim veya "terminalden indiriliyormuş 5 saat kim kod yazacak?" diyen. Tamam anladık 360 derece bir u dönüşü yaşıyor olabilirsiniz.

Fakat en azından bu kadar hızlı taraf ve fikir değiştirmeyin. Fazla gereksiz ön yargı zaten bu forumun hep temel sorunu.

Neden mi?
Birisi mesela bir konuya rehber yazıyor herkes o şey iyi diye onu öneriyor sonra önerilen ürün sorunlu çıkınca herkes dağılıyor? Başkasının ipiyle kuyuya inilmez.
Son olarak Windows gibi temel olarak kullanımı kolay bir işletim sistemine yazdığınız gereksiz hakaretler ve aşağılama cabalarınız komik cidden.

Apple fanboyları ve Linux severler olarak forum içinde yaratmaya çalıştığınız "ben farklıyım" havası zaten olsa olsa bu kadar oluyor. Geçmişiniz ortaya çıkınca en fazla yaptığınız şey olan inkar etmeyi denersiniz.

Bu konuya ve bu mesaja bakıp işletim sistemi seçmek isteyen kişilere tavsiyem ön yargı yapmayın ve amacınıza uygun bir işletim sistemi kurun.

Dostum haklısınız fakat yazdıklarından da anlaşıldığı üzere yaşı küçük bir kardeşimiz fazla dikkate almayın bence.

Buraya gelip de Linux fanboyluğu yapmanın anlamı yok.
Ben belki şu anda Windows'ta olabilirim ama yarın farklı bir OS kurmayacağım diyemem mesela. Ani gelişen kararla bir OS'u kötülemenin anlamı yok.
Farklı OS denemeleri için her zaman yedek SSD bulundurup dualboot yaparım. Sana da tavsiye ederim.

1661512432201.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Buraya gelip de Linux fanboyluğu yapmanın anlamı yok.
Ben belki şu anda Windows'ta olabilirim ama yarın farklı bir OS kurmayacağım diyemem mesela. Ani gelişen kararla bir OS'u kötülemenin anlamı yok.
Farklı OS denemeleri için her zaman yedek SSD bulundurup dualboot yaparım. Sana da tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 1496353

Dual boot iyi oluyor ya sadece Linux kurmaktan daha mantıklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı