Windows'u 1 TB HDD'den, 250 GB SSD'ye taşımak

rechtssprechung

Hectopat
Arkadaşlar selam, dün de konu açmıştım, bir yanıt aldım fakat daha basit bir yolu vardır belki diye yine sormak istiyorum. Ben dün itibarıyla Samsung EVO 870 250 GB model SSD satın aldım, bugün elime geçti. SSD'nin montajını ve kurulumunu yaptım. Boş şekilde bekliyor SSD. HDD'de ise yaklaşık 850-900 GB veri var. Tamamını SSD'ye taşımam mümkün değil tabii ki. Ben, format atmadan Windows'u SSD'ye taşımak istiyorum.

Sormak istediğim, HDD'de sadece Windows'un kurulu olduğu kısmı SSD'ye taşımamın bir yolu var mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünki konuda @Setsuna Yuki hocam cavabı vermiş zaten.

Başka bir yöntem olarak yeni birim oluşturun disk yönetimi ile sonra Windows dışı dosyaları oraya taşıyın.
Sonra yeni oluşturduğunuz birimi silmeyin kurulum ekranında ve kalan herşeyi silin.

Evet, doğru. Windows kısmını nasıl bulacağımı anlayamadım. Disk bölümlerine baktım, Windows'u ayırt edemedim.

Evet, doğru. Windows kısmını nasıl bulacağımı anlayamadım. Disk bölümlerine baktım, Windows'u ayırt edemedim.
Hocam disk yönetiminde Windows yazmaz zaten.
900 gb olan bölüme sağ tım yapıp birimi küçült diyin sonra dosyaları yavaş ve sakin bir şekilde oraya taşıyın taşıdıkça boş alan oluşsun ve orayı büyütün.

Geri
Yukarı