Windows'u etkinleştir uyarısı

Siberman

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 10 Pro yüklü ve ''Windows'u etkinleştir'' yazısı geldi. İnternetten araştırdım almak için ve hepsiburada.com fiyatı 180 ₺ civarında, n11'de ise 35 ₺ civarında. Bu farkın neden olduğunu merak ediyorum. Son sorum ise bazı yazılarında OEM lisans diyor. Bunun anlamı ne oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
OEM lisans, özünde tek bir sistemde kullanılabilen lisans tipidir fakat farklı cihaza taşımanız mümkün oluyor.
Satın alım için Durmaplay öneriyorum.

Etkinleştirmeyince de kullanılıyor masaüstü resmi değiştiremiyorsun bi de kenarda yazı çıkıyor başka eksikliğini görmedim.
Hayır değiştirebiliyorsun. Netten herhangi bir foto indir bak bakalım değiştiriliyor mu? Ayrıca "Windows' u etkinleştir" yazısını kaldırmak için bilgisayarı yeniden başlatıp masaüstü gelir gelmez görev yöneticisine girin. Windows etkinleştirme istemcisini sonlandırın o yazı bilgisayar açık kaldığı sürece bir daha gelmez. Oyundayken çıkarsa çözünürlüğü değiştirip eski haline geri getirin yine silinir.

Hayır değiştirebiliyorsun. Netten herhangi bir foto indir bak bakalım değiştiriliyor mu? Ayrıca "Windows' u etkinleştir" yazısını kaldırmak için bilgisayarı yeniden başlatıp masaüstü gelir gelmez görev yöneticisine girin. Windows etkinleştirme istemcisini sonlandırın o yazı bilgisayar açık kaldığı sürece bir daha gelmez. Oyundayken çıkarsa çözünürlüğü değiştirip eski haline geri getirin yine silinir.
Normal olandan bahsediyorum ben, Microsoft etkinleştirmezsen sadece bunları kısıyor. Dolaylı yoldan her şeyi yapabilirsin zaten onun da etkinleştirmekten farkı kalmaz öyle yapacaksam kmspico ile etkinleştiririm zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı