Rehber Windows'u Etkinleştirmeden Kişiselleştirmek (Korsan Olmadan)

Exinie

Kilopat
(NOT: Bu rehberde korsana yer verilmemiştir)

1. Yöntem - Temiz kurulumdan sonra internete bağlanmadan önce kişiselleştirmek.

Temiz kurulumdan sonra internete bağlanmadan Windows kişiselleştirme ayarlarınızı yapın, internete bağlı olmadığından Windows lisans denetlemesi yapamayacak ve böylelikle kişiselleştirme ayarlarınızı yapabileceksiniz.

2. Yöntem - Ek yazılımlar ile kişiselleştirme yapmak (Korsan değil)

- Windows rengini ve temayı etkinleştirmeden değiştirmek için:

Kayıt defteri dosyasını indirin ve açıp onaylayın. INDIR

Tema değiştirmek için "Personalize (Classic) > Theme Settings" yolunu izleyin ve gelen pencereden istediğiniz temayı uygulayın.

Screenshot_3.png

Rengi değiştirmek için masaüstüne sağ tıkayın, ve "Personalize (Classic) > Color and Apperance" yolunu izleyin.

xddd.png

Ve gelen pencereden renk ayarlarınızı yapabilirsiniz.

xdddd.png

Bu menüyü kaldırmak için bu kayıt defteri dosyasını indirin ve açıp onaylayın: LINK

- Windows'u etkinleştirmeden karanlık temayı kullanma:

WinAero Tweaker yazılımını indirin: INDIR

Programı açtıktan sonra sol taraftan "Dark Color Scheme" kısmına gelin, Windows Gezgininin karanlık olmasını istiyorsanız "System Uses Light Theme" seçeneğinin tikini kaldırın, metro uygulamalarının karanlık olmasını istiyorsanız "Apps Use Light Theme" seçeneğinin tikini kaldırın, eğer her şeyin karanlık olmasını istiyorsanız ikisinin de tikini kaldırın.

Screenshot_4.png

Ayarlarınızı yaptıktan sonra oturumu kapatıp açmanız gerekecektir, bunun için sol alttaki "Sign out now" butonuna tıklayabilirsiniz.

Screenshot_5.png

- Windows'u etkinleştirmeden kilit ekranı arka planı fotoğrafını değiştirmek:

WinAero Tweaker yazılımını indirin: INDIR

Programı açtıktan sonra sol kısımdan "Default Lock Screen Background" bölümünde gelin ve "Browse" butonuna tıklayıp istediğiniz fotoğrafı seçin sonra da "Change default Lock Screen background" butonuna tıklayın.

Screenshot_6.png

- Windows'u etkinleştirmeden kullanıcı fotoğrafını değiştirme:

Dosya Gezgininden "C:\ProgramData\Microsoft\User Account Pictures" konumuna gidin. (Klasör görünmez ise gizli dosyaları göster seçeneğini etkinleştirin)

İstediğiniz kullanıcı fotoğrafının ismini dosya konumundaki tüm dosyaların aynısı yapın.

Örnek:

Screenshot_7.png

Sonra da istediğiniz kullanıcı fotoğraflarını varsayılan kullanıcı fotoğrafları klasörüne atın ve "Hedefteki dosyayı değiştir" seçeneğini seçin. Bunu yapmadan önce varsayılan fotoğrafları yedeklemeyi unutmayın.

Rehberi ben hazırladım, bu konuda korsana yer verilmemiştir.
Rehberdeki kullanıcı fotoğrafını değiştirme yöntemi hariç tüm yöntemleri etkin olmayan Windows 10 1909 ve 2004 sürümünde denedim ve çalışıyor, kullanıcı fotoğrafı değiştirme yöntemininde çalışacağını düşünüyorum.

Siz korsanı sadece kırılmaktan ibaret sanıyorsunuz sanırım. Yazılım sahibi sana ücretsiz bunu yapabilirsin, şunu yapabilirsin der ve sen onları yaparsın. Ücretsiz versiyonda kilitli olan bir özelliği farklı yöntemlerle kullanmak, yazılım sahibinin istediği şeyin dışına çıktığını gösterir, bunun korsandan farkı yok.

Bende gidip key koruması olmayan orjinal bir oyun indirip, internet bağlantısını kesip key yapıştırayım ve kabul etsin. Orjinal oynamış olmuyorum bu durumda. Misal Warband’da bunu yapıp orjinal sahibi insanlarla oynayan çok korsancılar var.

Siz korsanı sadece kırılmaktan ibaret sanıyorsunuz sanırım. Yazılım sahibi sana ücretsiz bunu yapabilirsin, şunu yapabilirsin der ve sen onları yaparsın. Ücretsiz versiyonda kilitli olan bir özelliği farklı yöntemlerle kullanmak, yazılım sahibinin istediği şeyin dışına çıktığını gösterir, bunun korsandan farkı yok.

Bende gidip key koruması olmayan orjinal bir oyun indirip, internet bağlantısını kesip key yapıştırayım ve kabul etsin. Orjinal oynamış olmuyorum bu durumda. Misal Warband’da bunu yapıp orjinal sahibi insanlarla oynayan çok korsancılar var.
O zaman 1000 lira olan windows etkinleştirme keylerini 20 liraya n11 gibi sitelerden alınca "bOşuNa biN liRA pARa WeRMeYiN eNaYiMisiNiZ" havalarına girmeyin ve adam gibi 1000 liraya kodu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı