Windows'u macOS benzetme

Huawei emui

Hectopat
Ben internetten baktım. Tamam yaparım sıkıntı yok ama sorun şu, bilgiseyarı açtığımda bazen kendim açmam lazım, ya da geç geliyor. Kurduğum uygulamalar asıl şunu istiyorum, Windows'un kendi görev çubuğunu yukarı alıp macOS yapmak istiyorum. Niye aşağıda saklıyoruz ve kurduğımuz görev çubuğunu açmak isterken o geliyor. Baktım silinebiliyor mu, yok silinmiyor. Bende bunu düşündüm. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Görev çubuğuna sağ tıklayıp kilidi kaldırın. Görev çubuğuna basılı tutarak yukarı sürükleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu link işinize yarayabilir.

Bilgisayarınız iyi değilse yapmanızı önermem. Ben yaptığım zaman gözle görülebilir bir performans kaybı yaşamıştım.

Haletim yapay zekaya sordum cevapladı
Windows işletim sisteminde görev çubuğunu yukarı taşımak ve macOS'a benzer bir deneyim yaşamak istiyorsanız, üçüncü taraf yazılımlar kullanabilirsiniz. Örneğin, "TaskbarX" gibi ücretsiz bir uygulama görev çubuğunu özelleştirmenize olanak tanır ve istediğiniz gibi konumlandırmanıza izin verir. Bu uygulamalar, görev çubuğunu yukarı taşımanın yanı sıra, özelleştirilebilir simgeler, tema seçenekleri ve daha fazlası gibi ek özellikler sunabilir.

TaskbarX'i indirip kurduktan sonra, görev çubuğunu yukarı taşımak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. TaskbarX'i çalıştırın ve ayarları yapılandırın.
2. Ayarlar arasında "Taskbar position" (Görev çubuğu konumu) seçeneğini bulun ve "Top" (Üst) olarak ayarlayın.
3. Diğer ayarları da isteğinize göre yapılandırın ve uygulamayı kaydedin.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın veya Explorer.exe işlemini yeniden başlatarak değişikliklerin etkili olmasını sağlayın.

Bu şekilde, görev çubuğunuzü yukarı taşıyarak macOS benzeri bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ancak, üçüncü taraf uygulamalar kullanırken dikkate almanız gereken güvenlik ve uyumluluk konuları olduğunu unutmayın. Uygulamayı indirmeden önce güvenilir bir kaynaktan indirdiğinizden emin olun ve mümkünse kullanıcı yorumlarını kontrol edin.

Haletim yapay zekaya sordum cevapladı
Windows işletim sisteminde görev çubuğunu yukarı taşımak ve macOS'a benzer bir deneyim yaşamak istiyorsanız, üçüncü taraf yazılımlar kullanabilirsiniz. Örneğin, "TaskbarX" gibi ücretsiz bir uygulama görev çubuğunu özelleştirmenize olanak tanır ve istediğiniz gibi konumlandırmanıza izin verir. Bu uygulamalar, görev çubuğunu yukarı taşımanın yanı sıra, özelleştirilebilir simgeler, tema seçenekleri ve daha fazlası gibi ek özellikler sunabilir.

TaskbarX'i indirip kurduktan sonra, görev çubuğunu yukarı taşımak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. TaskbarX'i çalıştırın ve ayarları yapılandırın.
2. Ayarlar arasında "Taskbar position" (Görev çubuğu konumu) seçeneğini bulun ve "Top" (Üst) olarak ayarlayın.
3. Diğer ayarları da isteğinize göre yapılandırın ve uygulamayı kaydedin.
4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın veya Explorer.exe işlemini yeniden başlatarak değişikliklerin etkili olmasını sağlayın.

Bu şekilde, görev çubuğunuzü yukarı taşıyarak macOS benzeri bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ancak, üçüncü taraf uygulamalar kullanırken dikkate almanız gereken güvenlik ve uyumluluk konuları olduğunu unutmayın. Uygulamayı indirmeden önce güvenilir bir kaynaktan indirdiğinizden emin olun ve mümkünse kullanıcı yorumlarını kontrol edin.
Yapay zeka forumdan akıllı çıktı :)

Geri
Yukarı