Çözüldü Windows'u silme nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Öncelikle herkese selamlar. Bilgisayarıma yeni bir SSD aldım ve Samsung'un uygulamasından HDD'deki Windows'u SSD'ye aktardım ancak HDD'deki Windows'u nasıl silebilirim? Şu an sistem SSD'den çalışıyor o konuda bir sıkıntı yok.

Çözüm
Cidden bu kadar basitmiydi :D?
Hayır bazen sorun çıkarta biliyor.
Yapmanız gerekenler şöyle ilk olarak disk yönetimine girin HDD isminine göre şu komutları sırasıyla girin. Her yazdığınız komuttan sonra ENTER tuşuna basın (disk 1,2,3,4 gibi). Sizde disk 2 veya 3 olarak görünebilir. Veya direk bu linke gidebilirsiniz.

diskpart
sel disk 1 (disk 1 kısmını disk yönetimindeki adına göre disk 1,2,3,4 gibi.)
clean
convert mbr
cre part pri
format fs=ntfs quick
active
assign
exit
exit
Bu konuya bakın ondan önce söylemem gereken
(Resmin solunda disk 1 görünüyor.) disk 1 yerini sizin HDD hangisi ise disk 2 gibi disk yönetimindeki sırasına göre yapacaksınız. Çözüm olarak seçilirse sevinirim. Ayrıca disk yönetimini açıp bir görüntü atar mısın? HDD hangisi belirtin.

Konu linki

Cidden bu kadar basitmiydi :D?
Yapmanız gerekenler şöyle ilk olarak disk yönetimine girin HDD isminine göre şu komutları sırasıyla girin. Her yazdığınız komuttan sonra ENTER tuşuna basın (disk 1,2,3,4 gibi). Sizde disk 2 veya 3 olarak görünebilir. Veya direk bu linke gidebilirsiniz.

diskpart
sel disk 1 (disk 1 kısmını disk yönetimindeki adına göre disk 1,2,3,4 gibi.)
clean
convert mbr
cre part pri
format fs=ntfs quick
active
assign
exit
exit

Çözüm
Yapmanız gerekenler şöyle ilk olarak disk yönetimine girin HDD isminine göre şu komutları sırasıyla girin. Her yazdığınız komuttan sonra enter tuşuna basın (disk 1, 2, 3, 4 gibi). Sizde disk 2 veya 3 olarak görünebilir. Veya direk bu linke gidebilirsiniz.

Diskpart.
Sel disk 1 (disk 1 kısmını disk yönetimindeki adına göre disk 1, 2, 3, 4 gibi.)
Clean.
Convert MBR.
Cre part pri.
Format fs=NTFS quick.
Active.
Assign.
Exit.
Exit.

Biçimlendir dedim şimdilik bir sorun yok ancak sizin dediğinize mutlaka ihtiyacı olan olur teşekkürler :)

Geri
Yukarı