Windows'u SSD'den Boot edemiyorum

tekarata

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Monster Abra A5 v5.1 dizüstü kullanıcısıyım. Bilgisayarımı hızlandırmayı düşünürek fazla araştırmadan N11 indiriminde Kingston A2000 PCI-e NVMe SA2000M8/500G SSD model SSD aldım. (Kupon kullandığımdan iade etmek de mantıklı değil. İade edersem 400 TL indirim boşa gidecek birkaç ürün birlikte almıştım.)

Bilgisayarımda ilgili SSD'yi takmak için aşağıda resimde işaretlediğim yerde gerekli slot bulunuyor. İlgili slota SSD'yi taktım. Ancak BIOS menüsünde ilgili SSD hiçbir şekilde gözükmüyor. İlgili SSD'ye Windows'u klonlama yoluyla kurdum. Ancak sistemi hiçbir şekilde SSD üzerinden Boot edemedim. UEFI seçeneklerini açınca sistem direkt hataya geçiyor. Windows açılıktan sonra SSD'i görünüyor ve dosya kaydedebiliyorum sıkıntı yok.

Konu hakkında Monster desteğe yazdığımda şu şekilde dönüş yaptılar: "ürünün 2280 form faktör M.2 SATA desteği bulunmaktadır. Bahsi geçen PCI-e NVMe M.2 SSD'ler anakart mimarisi gereği, ürünle uyumlu değildir. M.2 SATA SSD'ler tercih ediniz. "

Sorum; bu sorunun bir çözümü var mıdır? NVMe to SATA dönüştürücüler satılıyor. Bu dönüştürücüler de aynı slota takılır mı? Mevcut hard diskimi sökmek istemiyorum. Bu aldığım SSD'ye Windows kurmadan program ve oyunları SSD üzerine kurmamamın performans açısından bir faydası olur mu?

Aldığım SSD'yi en verimli şekilde sizce nasıl kullanmalıyım? Yardımlarınız için teşekkürler.
ktc-product-ssd-sa2000-2-zm-lg.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı