Windows'u SSD'ye taşımak

koXahar

Decapat
Arkadaşlar yedek bilgisayarımın olduğu evdeyim ve bu bilgisayarda SSD yok. Disk kullanımı %100 hatası oluşmasını çözsem de içim rahat etmediği için bu bilgisayara da bir SSD almak istiyorum. SSD alacağım fakat kafamda bir soru işareti var. HDD içerisinde yaklaşık olarak 600-700GB dosyam bulunmakta ve bunun çoğu bana lazım olan video-fotoğraf ve oyun dosyaları. Disk klonlama yöntemi ile mevcut dosyalarımın hepsini SSD'ye geçirebildiğimi biliyorum fakat benim asıl merak ettiğim şey sadece Windows'u SSD'ye geçirip diğer klasörleri HDD içerisinde tutmak mümkün müdür?

Yani özetle isteğim sitemim SSD içerisinde olsun fakat arşiv dosyalarım HDD içerisinde kalsın. İstediğimde SSD'ye aktararak işlem yapabileyim. Bu mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buyrun hocam.
Burada komple tüm verileri kopyalama işlemi yapılmıyor mu?
Temiz kurulumla SSD'ye Windows kurun. Ardından diğer diskinizdeki ön yükleme kısmını silin. Hiçbir veri kaybınız olmaz.
Hocam bu yöntemle 2 diski aynı anda kullanabilir miyim dediğim şekilde HDD depolama SSD windows kullanımı şeklinde?

Geri
Yukarı