Windows'u temiz kurulum yapıp SSD'ye kurmak

Hastakr

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayara format atacağım fakat aklıma takılan birkaç şey var her videoda farklı bir şey duyuyorum ben sıfırdan her şeyi silip temiz kurulum yapmak istiyorum ve Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum format atarken Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz kısmında hiçbir şey anlamadım orada 2 disk çıkacak büyük ihtimal bende çünkü HDD mi ve SSD mi hiç ayırmadım HDD (C:) SSD(D:) olarak 2 tane var sadece şimdi ben her şeyi silip temiz kurulum yapmak istediğim için o bölümde ikisine de tıklayıp sil yaptıktan sonra SSD'yi seçip mi devam diyeceğim yoksa ikisine de biçimlendir deyip mi devam edeceğim? Videolarda biri 2'sini de biçimlendir deyip SSD'ye seçip devam diyor diğeri 2'sini de sil yapıp SSD'ye tıklayıp devam diyor, lütfen birisi yardım etsin.

Arkadaşlar merhaba. Ben bilgisayara format atacağım fakat aklıma takılan birkaç şey var her videoda farklı bir şey duyuyorum ben sıfırdan her şeyi silip temiz kurulum yapmak istiyorum ve Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum format atarken Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz kısmında hiçbir şey anlamadım orada 2 disk çıkacak büyük ihtimal bende çünkü HDD mi ve SSD mi hiç ayırmadım HDD (C:) SSD(D:) olarak 2 tane var sadece şimdi ben her şeyi silip temiz kurulum yapmak istediğim için o bölümde ikisine de tıklayıp sil yaptıktan sonra SSD'yi seçip mi devam diyeceğim yoksa ikisine de biçimlendir deyip mi devam edeceğim? Videolarda biri 2'sini de biçimlendir deyip SSD'ye seçip devam diyor diğeri 2'sini de sil yapıp SSD'ye tıklayıp devam diyor, lütfen birisi yardım etsin.
Hocam merhabalar. Format atmak aslında çok kolay, merak etmeyin. Tüm diskleri sileceksiniz anladığım kadarıyla. Yani HDD'nizi de SSD'nizi de. Doğru mudur? Ona göre söyleyeyim.

Hem SSD yi hem de HDD yi sil de. Sonra SSD ye yükle de. Bu kadar.

Konuyu okurken 51 yılımı kaybettim ama neyse temiz kurulumda SSD ve HDD'yi biçimlendir diyorsunuz ve SSD'yi seçip devam ediyorsunuz eğer HDD de önemli bilgiler varsa onu biçimlendirmeyip sadece SSD'yi biçimlendirip SSD ile devam edin. Eğer SSD ve HDD'i karıştırırsanız SSD'nin ve hard diskin boyutlarından anlayabilirsiniz.

HDD`yi çıkarıp öyle format atın. Sonra HDD`yi takın ve SSD`yi 1. sıraya getirin. Sonra masaüstüne gelince sol en alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp "Disk Yönetimine" tıklayın. Orada HDD`nizi seçip biçimlendir diyin.

Orada bölüm 1 ve 0 yazar zaten. Bunlatın drpolanasına bakman lazım. Öyle anlarsın. Genellikle bölüm 0 SSD oluyor.

Hangisi olduğunu biliyorum hocam, sadece temiz kurulum için ikisine de biçimlendir mi diyeceğim yoksa ikisine de sil mi diyeceğim? Burada takıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı