Windows'un hızlı çalışması hangi parçaya bağlıdır?

1worsn

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar aslında sorum şu, bilgisayar ekipmanlarım Intel Q9400, GTX750 Ti, 2x4 8 GB RAM var, şu an yazma hızı maksimum 40 MB'ye çıkan HDD kullanıyorum ve 500 MB yazma hızı olan SSD kullanacağım, tabii ki artış olur ama bu hız artışı sadece SSD'ye mi bağlı?

Büyük çoğunluğu ssd ye bağlı. Daha sonra işlemci ram falan geliyor. SSD takarsanız bariz bir hızlanma hissedersiniz.

Hocam bütün parçalara bağlı ayrım yapmayalım ama en çok tabii ki SSD ve RAM ile kaynaklı RAM'iniz sistem için yeter SSD almanız büyük bir performans etkisi yaratır efendim.

15 yıllık bilgisayarım HDD varken ne hikmetse belki inanmazsınız UEFI olmamasına rağmen 8 saniyede falan açılıyordu ama Win 8.1 ile. 5 GB bir RAM bulunuyor. Tabii normal işleyiş hızları yavaş doğal olarak. Chrome açmak, sonra bir siteye girmek falan bekletiyorsa sizi(internetinizin hızlı olmasına rağmen) SSD yükseltmesi sizin için güzel bir yol olacak. 120 GB SSD aldım 240 TL mi ne ödemiştim. Yakın zamanda aldım. Sata 2 altyapısına sahip bir anakart ve Core 2 Duo E6750 işlemcisi var. Sata 2 olması sebebiyle gerçek SSD hızı almasamda eskiye göre harika. Gözlemlerime göre evet hızlandı ama işlemci yükseltmesi yapsam fena olmaz. Sanırım anlatabildim. Sizin de başınıza bendeki senaryo gelecek muhtemelen zira eski anakart anladığım kadarıyla. Sata 3 port ile tam hız alınır.

Arkadaşlar aslında sorum şu, bilgisayar ekipmanlarım Intel Q9400, GTX750 Ti, 2x4 8 GB RAM var, şu an yazma hızı maksimum 40 MB'ye çıkan HDD kullanıyorum ve 500 MB yazma hızı olan SSD kullanacağım, tabii ki artış olur ama bu hız artışı sadece SSD'ye mi bağlı?

Windows'un hızlı çalışması SSD'ye bağlı diyebilirim ama sadece SSD değil tabii ki ama maksimum 40 MB'ye çıkan bir HDD'den 500 MB yazma hızı olan bir SSD'ye geçerseniz o farkı çok çok rahat hissedersiniz. O sisteme yapılacak iyi bir şey SSD olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı