Windows'un kendi sıfırlama ayarı kullanılır mı?

Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm. Arkadaşlar benim PC'me jeefo. Adli trojan virusu bulasti. Format atmaya karar verdim fakat format USB'si hazirlayacak baska cihaz yok. Windows 10 ayarlar kismindan sifirla tusu ile bilgisayardaki tum dosyalarla birlikte sifirlayacagim. Evde internet olmadigindan oturu sifirlama sirasinda veya sonrasinda internet baglantisi olmayacak. Sadece telefona Windows 10 ISO dosyasini indirip sifirlamadan sonra PC'ye atip USB'yi hazirlayacagim. Ardindanda format atacagim. Bu sekilde yapsam sorun olur mu?

Hocam tam olarak anlamadım ama ayarlardaki sorunlu biraz, kurulumda klavye, mouse kullanılamaz hale gelebiliyor.

Sifirlamadan once anti-virus programi kullandiniz mi?

Ayrica sifirlama binbir turlu sorun cikartabiliyor. Yukaridaki arkadasin dedigi gibi klavye, fare kurulumda kullanilmaz hale gelebilir, sifirlama cok uzun surebilir, sifirlamadan sonra Windows sapitabilir.

@Jack işte hocam anlatmaya calistigim kisaca ayarlardaki sifirlama tusu virusu siler mi? Siler ise format USB'si hazirlayacagim.

@Sanj1 peki Free versiyonu bunu yapabilir mi? Yaparsa nereden emin olabilirim? Virusun flasha bulasip formattan sonra da bela olmasindan korkuyorum.

@Yaşar Koruroğlu hocam ayarlardaki tuş için neden format diski hazırlıyorsunuz? Format diski BIOS üzerinden, ayarlardaki ise tek tıkla yapılan bir şeydir ve, ayarlardaki sadece dosyalarınızı ve verilerinizi siliyor. Virüs Windows klasörü içine girdiği için silmez.

@Jack işte hocam anlatmaya calistigim kisaca ayarlardaki sifirlama tusu virusu siler mi? Siler ise format USB'si hazirlayacagim.

@Sanj1 peki Free versiyonu bunu yapabilir mi? Yaparsa nereden emin olabilirim? Virusun flasha bulasip formattan sonra da bela olmasindan korkuyorum.

Ucretsiz versiyonu is gorur.

Yeni konular

Geri
Yukarı