Windows'un korsan olup olmadığını öğrenme

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
Amcam zamaninda Win10 kurdu bana. Yalniz kurduktan sonra bir programi acti, Windows orjinal oldu. Normalde bu korsan. Ancak isi geregi bazen ucretsiz lisans verebiliyorlar ona. Mesela Eset Endpoint Security icin ozel programi var, basiyor orjinal oluyor. Kurumsal bir sey sanirim ben de anlamiyorum. Yani boyle biliyorum emin degilim, yanlis da biliyor olabilirim. Acaba Windows'u da mi oyle bir seyle orjinal yapti? Nasil ogrenebilirim korsan olup olmadigini?

Microsoft sana benzersiz bir lisans kodu verir, internet ortamında etkinleştirirsin hepsi bu. Microsoft hiçbir zaman program ile falan aktivasyon sağlamadı diye biliyorum, kırarlar çünkü :)
Adamlar sunucularında saklıyor aktivasyon kodlarını, buyursun g*tü yiyen varsa çalmayı denesin diyor, en mantıklısı da bu bana kalırsa :)

Güvenli olduğu sanılan, en azından yöntem açısından güvenli olduğu zannedilen çoğu programın da içerisine bir şeyler eklenebileceğini unutmayın. Önünüze gelen ilk sayfadan bir takım aktivasyon programları indirir kurarsınız ancak acısı sonradan fena çıkar :)
O cracklediğiniz son sürüm antivirüs programları da bakar durur öteden, görür ama bir el etmez :) Sırlar Dünyasındaki Salih gibi kurşunu taşla durdurmalar falan, unutun yani.

Son düzenleme:
Cezalıydım yazamadım :).
Yalnız aklıma şu geldi, amcam bana format attığında Windows 7 kurmuştu. Sonradan hatırlıyorsanız bedava Windows 10 yükseltmesi geldi ve ben korsan Windows 7'mi Windows 10'a yükselttim. Böylece bedavadan orjinal Windows 10'um oldu :). Konuyu açarken aklıma gelmedi, herkese yardımları için teşekkürler :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı