Çözüldü Windows'un yanına Linux kurulursa bir sorun yaşanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
Merhaba, AutoCAD programı Linux'ta olmadığı için Windows'u silemem. Sadece AutoCAD kullanacağım zaman Windows'u çalıştıracağım diğer işlerimi Linux ile yapacağım. Dual Boot olarak mı yoksa Virtualbox olarak mı kurmam daha iyi olur bu durumda Linux'u?

Ayrıca, sistemim için hangi Linux sürümünü önerirsiniz?
Intel Core i3-2350M.
Intel HD Graphics 3000.
NVIDIA GeForce GT 520M.
4 GB DDU3 1066 MHz RAM.
297 GB HDD.

Çok hafif, iyi tasarımlı ve çok hızlı bir sürüm ile bilgisayarı uçurmayı düşünüyorum.

Çözüm
Ben bir ara Dual Boot ile XP olan bilgisayarıma 7 kurmuştum. Bir hafta sonra HDD çökmüştü.
SSD olmadan kolay kolay uçurulmuyor, ben dual boot yapmanızı tavsiye ederim.

Dual boot olarak kurulum yapmanız sisteminize ekstra bir yük bindirmez dolayısıyla performansta bir sıkıntı çekmezsiniz. Tek yapmanız gereken size uygun Linux dağıtımını belirlemek, bunun için de belirli siteler var Distro Watch gibi.

Dual Boot ile Xubuntu yüklemenizi tavsiye ederim. Kullanım olarak çok basit, arayüz olarak çok kullanışlı.

Dual Boot ile HDD çökmez. Tamamen tesadüf olmuştur arkadaşın yaşadığı olay. Dual Boot HDD'nize zarar vermez.

Dual Boot ile Linux kurduğumda iki gün sonra bilgisayar çökebilirse hiç kurmam daha iyi.
Arkadaş büyük ihtimalle yanlış bir şey yapmış ve çökmüş, siz neden vazgeçiyorsunuz ki? Sadece HDD'den belli bir yer ayıracaksınız. Xubuntu kullanabilirsiniz eğer kasarsa Lubuntu'ya geçersiniz.

Tek diske dual boot kurulum yapıldığında Windows'un bootloader'ı diğer bootloader'ların yerini alabiliyor. Sanal makineye kurulum yapılması taraftarıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı