Wine ile indirilenler nasıl silinir?

DüşünenVarlik

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Wine sayesinde çalıştırdığım şeyleri nasıl silebilirim? Kendi C bölümünü oluşturmuş ve dosya yöneticisinden o bölüme giremedim.

Wine sayesinde çalıştırdığım şeyleri nasıl silebilirim? Kendi C bölümünü oluşturmuş ve dosya yöneticisinden o bölüme giremedim.
Gizli klasörleri açın.
Home dizininde .wine dizinini göreceksiniz.
Program silmek istiyorsanız Wine üzerinden kaldırabilirsiniz.

Program kaldırmak için konsolda

Kod:
wine uninstaller

Komutunu kullanıp Wine Uninstaller arayüzünü çalıştırabilirsiniz.

Paket yöneticinizdeki veya custom kullandığınız bir wine kullanıp WINEPREFIX değişkenini kullanmadıysanız home klasörünüzde .wine isminde bir klasör bulunur, içerisinde ne varsa silebilirsiniz.

Dosya yöneticisi zaman kaybı hocam, terminalde la komutu ile gizli dosyalar ile birlikte tüm dosyaları görebilirsiniz.

Wine'nin dosya klasörü /root dizininde eğer root hesabı kullanmıyorsanız /home/kullanıcı adı dizininde .wine isminde bir klasördür.

İçini biraz karıştırırsanız zaten Windows klasörleri olduğunu göreceksiniz daha önce Windows kullandıysanız programların programx86 gibi klasörlere kurulduğunu biliyor olmalısınız.

O klasörlere bakarak silmek istediğinizi silebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı