Wine ile kurulan NFS Carbon'da MangoHud nasıl etkinleştirilir?

trans_women

Hectopat
Makaleler
4
Linux'ta Wine ile kurduğum oyunda MangoHud programını nasıl etkinleştirebilirim? Kurduğum oyun NFS Carbon. Ayrıca, oyun içinde FPS'i nasıl sınırlarım? 60'a sınırlamak istiyorum.

Oyunun kısayol dosyasına sağ tıkla özellikleri aç. Komut kısmının başına mangohud eklemeyi dene. Önce kısayolun bir yedeğini al ki, kurcalarken bozmayasın.

Kod:
mangohud wine /falan/filan/şeklinde/devam/eden/satırlar

Oyunun kısayol dosyasına sağ tıkla özellikleri aç. Komut kısmının başına mangohud eklemeyi dene. Önce kısayolun bir yedeğini al ki, kurcalarken bozmayasın.

Kod:
mangohud wine /falan/filan/şeklinde/devam/eden/satırlar
Şöyle yaptım ama maalesef işe yaramadı:

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    32,3 KB · Görüntüleme: 23
Bu şekilde yaramaz tabii ki, exe dosyasının tam yolunu yazmalısın. Uçbirime mangohud wine yaz, sonra çalıştırmak istediğin exe dosyasını uçbirime sürekle bırak. Ardından uçbirimdeki komutu çalıştırmayı dene.

Kod:
mangohud wine /sürüklenip/bırakılan/exe/dosyası.exe

Bu şekilde yaramaz tabii ki, exe dosyasının tam yolunu yazmalısın. Uçbirime mangohud wine yaz, sonra çalıştırmak istediğin exe dosyasını uçbirime sürekle bırak. Ardından uçbirimdeki komutu çalıştırmayı dene.

Kod:
mangohud wine /sürüklenip/bırakılan/exe/dosyası.exe
Oyunu normal çalıştırınca sorun yok, ama anlattığınız gibi yapınca şöyle hata veriyor:
67.png

Wine yapılandırma ayarlarında sanal masaüstü kullansamda, kullanmasamda, Windows sürümü olarak XP, 7 veya 10 denesem de sonuç her seferinde aynı oldu. Peki oyun içi FPS'İ nasıl 60'a sabitlerim? Ekran kartım gereksiz ısınmasın, 60 yeterli bu oyun için.

Geri
Yukarı