Wine'da kurulan programlar nasıl kaldırılır?

Daha fazla  
Wine üzerinde birkaç program kurdum ama sildim diyebilirim. Ama ikonları kaldı belki silmemiş de olabilir. Nasıl halledebilirim?
Ubuntu kullanıyorum.

Wine üzerinde birkaç program kurdum ama sildim diyebilirim. Ama ikonları kaldı belki silmemiş de olabilir. Nasıl halledebilirim?
Ubuntu kullanıyorum.

Terminale wine uninstaller yazarak Wine uninstaller Tool'una erişebilirsin. Onun haricinde uygulamaların klasörlerini falan elle sildiysen muhtemelen .desktop uzantıları kalmıştır. Onları /usr/share/applications dizinine gidip silmen yeterli olur.

Bu arada direkt Wine yerine bottles kullanın derim. Hem daha rahat hem de scriptleriyle büyük kolaylık sağlıyor.

Wine uninstaller için kaynak: Uninstall a program installed with Wine

Terminale wine uninstaller yazarak Wine uninstaller Tool'una erişebilirsin. Onun haricinde uygulamaların klasörlerini falan elle sildiysen muhtemelen .desktop uzantıları kalmıştır. Onları /usr/share/applications dizinine gidip silmen yeterli olur.

Bu arada direkt Wine yerine bottles kullanın derim. Hem daha rahat hem de scriptleriyle büyük kolaylık sağlıyor.

Wine uninstaller için kaynak: Uninstall a program installed with Wine
usr/share/applications
Bu dizinini bulamadım.nasıl bulabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2024-01-26 11-07-23.png
    Screenshot from 2024-01-26 11-07-23.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 7
Hocam yanlış yerde arıyorsunuz. Nautilus kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. Othet drives kısmına tıklayın soldaki menüden oradan / bölümüne gidin. İsmi dağıtım ismi olarak gözükebilir. Bulamazsanız ekran görüntüsü atın yardımcı olurum.

O kısmı göremedim. Linux'ta çok yeniyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı