Winload.exe 0xc000000e hatası

yasinsuer

Hectopat
Daha fazla  
Eski laptopuma SSD aldım taktım HDD yerine format başlatmak istiyorum. BIOS'tan USB'yi seçiyorum direkt bu ekrana atıyor başka bir yere atmıyor. Yardımcı olacak var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 38
Bana USB belleğe ISO hatalı yazdırılmış gibime geldi. Farklı bir USB bellekle ISO'yu yeniden indirip yazdırarak deneyebilir misiniz?

Ayrıca sisteminizin marka ve modelini belirtirseniz iyi olur.

Hatada öyle bir şey demiyor, "Uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi çünkü gerekli bir yazılım bulunamadı veya hatalar içeriyor" diyor.

Öyle bir şey de demiyor, "Yeniden başlatın ve uygun önyükleme imajını seçin veya seçili önyükleme cihazına önyükleme imajını yerleştirin ve bir tuşa basın" diyor.
Hocam 1.cümledekiyle yazdığım şey aynı anlama geliyor. Ben uzatmak istemedim.
Bana USB belleğe ISO hatalı yazdırılmış gibime geldi. Farklı bir USB bellekle ISO'yu yeniden indirip yazdırarak deneyebilir misiniz?

Ayrıca sisteminizin marka ve modelini belirtirseniz iyi olur.

Hatada öyle bir şey demiyor, "Uygulama veya işletim sistemi yüklenemedi çünkü gerekli bir yazılım bulunamadı veya hatalar içeriyor" diyor.

Öyle bir şey de demiyor, "Yeniden başlatın ve uygun önyükleme imajını seçin veya seçili önyükleme cihazına önyükleme imajını yerleştirin ve bir tuşa basın" diyor.

Google Çeviri kendini bu kadar geliştirmişken kullanalım lütfen.
Hocam dediğiniz şeyler benle aynı şeyler🙂 kendiniz diyorsunuz imaj yerleştirin ve bir tuşa basın diye. Ben farklı bişey mi dedim acaba?

Hocam 1.cümledekiyle yazdığım şey aynı anlama geliyor. Ben uzatmak istemedim.

Hocam dediğiniz şeyler benle aynı şeyler🙂 kendiniz diyorsunuz imaj yerleştirin ve bir tuşa basın diye. Ben farklı bişey mi dedim acaba?
Bak ssd çıkardım hdd taktım şimdi format başladı sorun ssd de mi acaba sıfır geldi bugün .
Bak ssd çıkardım hdd taktım şimdi format başladı sorun ssd de mi acaba sıfır geldi bugün .
Rufutsa hdd için mbr ssd için gpt o tarz farklı bir ayarı mi var acaba

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    70,2 KB · Görüntüleme: 15
Bak SSD çıkardım HDD taktım şimdi format başladı sorun SSD de mi acaba sıfır geldi bugün.

Rufutsa HDD için MBR SSD için GPT o tarz farklı bir ayarı mi var acaba

Hocam fotoda HDD'deki işletim sistemi başlamıyor mu? Çünkü format atarken o Windows logosunun altındaki şeyin donmemesi lazim

Rufutsa hdd için mbr ssd için gpt o tarz farklı bir ayarı mi var acaba
İşlemciniz kaçıncı nesil?

Hocam 1. cümledekiyle yazdığım şey aynı anlama geliyor. Ben uzatmak istemedim.
Ne yazdığınız ve sonrasında hangi yöntemi önerdiğiniz açıkça anlaşılıyor. SSD'nin içerisinde işletim sistemi yoksa "Reboot and select proper boot device" hatasını verir, mavi ekranda gösterilen hatayı vermez. Siz, ilgili mavi ekranın "SSD'nin içerisinde işletim sistemi yok, USB ile Windows kurun" dediğini söylediniz.

Hani Rufus'ta MBR, GPT var ya, o anakartla ilgili değil mi? Aynı laptopa ben 2 gün önce içindeki HDD ile sorunsuz format attım, sadece yavaş diye SSD sipariş ettim, bugün geldi. SSD'ye Windows kurmak istiyorum.
İlginç bir durum. Sistemin HDD'den başladığına emin misiniz? Sipariş ettiğiniz SSD nedir?

Hocam fotoda HDD'deki işletim sistemi başlamıyor mu? Çünkü format atarken o Windows logosunun altındaki şeyin donmemesi lazim

İşlemciniz kaçıncı nesil?
İşlemci eski Pentium bir şeydi unuttum
Ne yazdığınız ve sonrasında hangi yöntemi önerdiğiniz açıkça anlaşılıyor. SSD'nin içerisinde işletim sistemi yoksa "Reboot and select proper boot device" hatasını verir, mavi ekranda gösterilen hatayı vermez. Siz, ilgili mavi ekranın "SSD'nin içerisinde işletim sistemi yok, USB ile Windows kurun" dediğini söylediniz.

İlginç bir durum. Sistemin HDD'den başladığına emin misiniz? Sipariş ettiğiniz SSD nedir?
Buyur

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    94,8 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı