Winload.exe 0xc000000e hatası

yasinsuer

Hectopat
Daha fazla  
Eski laptopuma SSD aldım taktım HDD yerine format başlatmak istiyorum. BIOS'tan USB'yi seçiyorum direkt bu ekrana atıyor başka bir yere atmıyor. Yardımcı olacak var mı?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 41
Eski anakartlar MBR, değil mi?
Bu biraz da sistemin modeline bağlı. Pentium olsa bile UEFI destekliyor olabilir ki fotoğraflardan sistem çok da eski gelmedi bana. Sisteminizin marka ve modeli nedir?

SSD bozuk falan olma şansı var mı, neden böyle oldu ki?
Düşük bir ihtimal de olsa muhtemel. Doğru anladıysam HDD takılıyken sistemi USB'den açabiliyorsunuz ama SSD varken açamıyorsunuz. Durum böyle mi?

Hocam bu arada flashın içine hangi işletim sistemi yüklü?
Windows 8.1
Bu biraz da sistemin modeline bağlı. Pentium olsa bile UEFI destekliyor olabilir ki fotoğraflardan sistem çok da eski gelmedi bana. Sisteminizin marka ve modeli nedir?

Doğru anladıysam HDD takılıyken sistemi USB'den açabiliyorsunuz ama SSD varken açamıyorsunuz. Durum böyle mi?
Evet ssd yeni aldım Windows ssd ye kurmak istedim ama Mavi ekran aldım format ekranı gelmiyor

Düşük bir ihtimal de olsa muhtemel. Doğru anladıysam HDD takılıyken sistemi USB'den açabiliyorsunuz ama SSD varken açamıyorsunuz. Durum böyle mi?
Biosta uefi ayarı vardı sanki

Hocam işlemci sordum çünkü mantıken pentium destekleyen bir anakart dan gpt desteklemesini bekleyemeyiz.

Hocam işlemci sordum çünkü mantıken Pentium destekleyen bir anakarttan GPT desteklemesini bekleyemeyiz.
Niye desteklemesin? 2002-2004'ten kalma Pentium 4'ten bahsetmiyoruz, Pentium hâlâ üretilen bir seri.

Bu UEFI olduğunu mu gösteriyor?
Anlaşılan evet.

USB belleğinize GPT olarak mı ISO'yu yazdırdınız? Başlangıçta UEFI devre dışı mıydı? Durum öyleyse ve UEFI başlangıçta devre dışıysa UEFI'yi devreye alıp sistemi USB'den yeniden açmayı deneyin.

Niye desteklemesin? 2002-2004'ten kalma Pentium 4'ten bahsetmiyoruz, Pentium hâlâ üretilen bir seri.

Anlaşılan evet.

USB belleğinize GPT olarak mı ISO'yu yazdırdınız? Durum öyleyse ve UEFI başlangıçta devre dışıysa UEFI'yi devreye alıp sistemi USB'den açmayı deneyin.
Mbr sanırım çünkü uefi kapalıydı 2 gün önce hdd ye attım format

UEFI destekleyen bir sistemde USB'ye ISO'yu GPT olarak yazdırmanız en sağlıklısı olacaktır. İşletim sistemi olarak da Windows 10 kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Geri
Yukarı