WinRAR alternatif önerisi

7-ZIP'in bence WinRAR'a göre tek eksiği simgeleri WinRAR'a göre kötü göstermesi. 7-ZIP'in kullandığı simge klasör simgesiyle neredeyse aynı. Ayırt etmek zor oluyor.

7-ZIP:
1618518291842.png

Klasör:
1618518334363.png

Hocam o 7-Zip'in simgesi değil Windows'un simgesi. 7-Zip'in dosya simgesi yok ki? Eskiden vardı.
Evet, mantıklıymış. 😀 😀 WinRAR'ın kendine özel bir simgesi olunca 7-ZIP'in de öyle olabileceğini düşündüm. Peki simge ekleme şansımız var mı? Gerçekten ayırt etmek zor oluyor. 😀

Evet, mantıklıymış. 😀 😀 WinRAR'ın kendine özel bir simgesi olunca 7-ZIP'in de öyle olabileceğini düşündüm. Peki simge ekleme şansımız var mı? Gerçekten ayırt etmek zor oluyor. 😀
Hocam onun simgesi beyaz.
1618518593181.png
Win-Rar kurmayıp sadece 7-Zip kurarsan simgesi olmaz. Böyle gayet ayırt edici bence.

7z, hash doğrulaması (SHA1...) yapabildiği için WinRAR'ı bırakıp onu kullanmaya başlamıştım, bana daha kullanışlı gelmişti. Kurduktan sonra C:\Program Files\7-Zip gidip 7zFM.exe çalıştırmayı ve ayarlarından da varsayılan program olarak ayarlamayı unutmayın. Mütevazi bir yazılım olduğundan kendini varsayılan olarak atamaz, sizin elle ayarlamanız lazım:

at.PNG

Geri
Yukarı