Winrar ile dosya sıkıştırma?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

TP-Life

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde 7.60 GB'lık bir oyun var. Dosya olarak. Onu nasıl 3 veya 4 GB'a sıkıştırabilirim? Bunu yapma imkanımız var mı ? Varsa söyleyin. Lütfen acil lazım şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyayı .zip formatı ile sıkıştırın. Fakat o kadar azalacağını sanmıyorum. Olmazsa birden fazla olarak 200 - 400 MB'lik rarlar halinde saklayabilirsiniz.

Kardeş bölmek için ne yapmam gerek ikiye ayırsam 4 GB, 3GB'a bölsem.

Kardeş böyle bir dünya yok arkadaş seni uyarmış. Sorununa gelecek olursak bilgisayarının güç seçenekleri en yüksekte olsun e arşive ekle dedikten sonra yöntem butonuna tıklayıp en iyiyi seçersen daha fazla sıkıştırma yapabilir.

Winrar.PNG

Kardeş tamam o arşiv ekle>sıkıştırma yöntemi>en iyi seçtikten sonra alttaki ciltlere bölü kaç yapacağız ondan da yardım ederseniz iyi olurdu.

1- Dosyaya sağ fare yapıp "Arşive ekle" deyin.
2- Açılan pencerede sol altta "Ciltlere böl,boyut" diye bir kısım göreceksiniz. Oraya ne kadar parçalara böleceğinizi yazın. !!! Sağ taraftan neye böleceğinizi seçmeyi unutmayın. MB yaparsanız altta gösterdiğim gibi yazın. GB seçerseniz 3 GB olarak ayıracaksanız 3 yazacaksınız. !!!
--------------------
1000 MB = 1 GB
2000 MB = 2 GB gibi ilerlemekte.
--------------------
3- Dosyanın daha küçük olmasını istiyorsanız üstte "RAR, RAR5 ve ZIP" seçenekleri var. ZIP'i seçin.
4- Sağ alttan tamama basın.

Kardeş teşekkürler bir sorum daha olacaktı. 7.60 gb lık dosyaysa onu 4:5 gb a azaltmak için ciltlere böl kısmına ne yapmam gerek bunu da söyle tamamdır. Benim amacım bu 7gb dosyayı 3 veya 4 gb a kadar düşürmek o dosyayı açınca ise 7gb olacak. Mesela ben internetten gta sanandreası indirmişitm 2 sene önce dosya boyutu indirdiğimde 300 400 mb açınca 3 gb oldu işte benim de istediğim bu 7 GB'ı 3 4 GB'a kadar düşürmek.

ZIP formatında sıkıştırarak ve sıkıştırma kalitesini maksimuma alarak en fazla sıkıştırma düzeyine ulaşabilirsiniz fakat o kadar düşer mi hiç bir fikrim yok.

Tamam. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı