WinRAR satın alan var mı?

Var ama çok az.
Bu arada WinRAR ile pencere neden açtığınızı anlamıyorum. Ben hep sağ tıklayıp klasöre çıkart diyorum. Yer sıkıntısı durumunda olabilir ama ben böyle alıştım, böyle gider.

Bende satın al yazısı çıkmıyor ya da ben artık yıllardır otomatikmen o pencereyi kapatıyorum artık o satın al penceresini görmemeye başladım.

Herkesi dışlamamak gerek. Gerçekten durumu olmayanlar var mesela ben. Kitap okumaya para bulamıyorum. Ama WinRAR satın almayanlar 7-Zip kullansın tamamen ücretsiz ve daha hızlı.

Windows kullanırsam 7-Zip´i tercih ederim. Eğer beğenmeyen varsa alternatif olarak PeaZip de kullanılabilir ancak ben 7-Zip´i öneririm.

Ubuntu ve diğer GNU/Linux dağıtımlarınınsa kendi Archive Manager programları mevcut. ZIP, TAR, JAR vs. zaten var. RAR içinse rar ve unrar paketlerinin ayrıca kurulması gerekiyor. Kurmak birkaç saniyelik iş. Onlar da kurulunca bir eksiği kalmıyor.

Dolayısıyla her şartta WinRAR ya da WinZip gibi sahipleri yazılımlara para vermek gereksiz.

Windows kullanırsam 7-Zip´i tercih ederim. Eğer beğenmeyen varsa alternatif olarak PeaZip de kullanılabilir ancak ben 7-Zip´i öneririm.

Ubuntu ve diğer GNU/Linux dağıtımlarınınsa kendi Archive Manager programları mevcut. ZIP, TAR, JAR vs. zaten var. RAR içinse rar ve unrar paketlerinin ayrıca kurulması gerekiyor. Kurmak birkaç saniyelik iş. Onlar da kurulunca bir eksiği kalmıyor.

Dolayısıyla her şartta WinRAR ya da WinZip gibi sahipleri yazılımlara para vermek gereksiz.
Katılıyorum (ifade yasağım var).

Bu arada TAR da özgür bir algoritma ve Windows 10 sisteminizde MinGW/MSYS veya Cygwin yüklüyse CMD´den packing/unpacking işlemi gerçekletirebilirsiniz. 2-3 komut bilmek yeterli.

[CODE highlight="CMD.exe"]tar xvf <.tar uzantılı dosya için unpack eder>
tar xzvf <.tar.gz uzantılı dosya için unpack eder>
tar xjvf <.tar.bz2 uzantılı dosya için unpack eder>[/CODE]

Packing için:

[CODE highlight="CMD.exe"]tar cvzf <dosya.tar.gz> kaynak\klasör[/CODE]

Geri
Yukarı