WinRAR'ın içinde virüs var mıdır?

False-positive durumu, Gezginler gibi rezil bir siteden indirseydiniz olabilirdi ama o sitede olmaz.

İyi geceler. Bilgisayarıma az önce format attım ve WinRAR programını indirdim. Canım VirusTotal'da indirdiğim dosyayı taratmak istedi fakat 1 program trojan buldu sizce sorun var mıdır?
WinRAR programını indirdiğim site: WinRAR archiver, a powerful tool to process RAR and ZIP files
VirusTotal: VirusTotal

Bulduğu şeyin ne olduğunu bilmem ama WinRAR'ı neden kendi sayfasından indirmek yerine buradan indirdinki? Direk kendi sayfasından indir bence garanti olsun. Zaten kendi sayfasından indirsende ücretsiz bir şey kaybetmezsin.

Artı -1 Eksi
İyi geceler. Bilgisayarıma az önce format attım ve WinRAR programını indirdim. Canım VirusTotal'da indirdiğim dosyayı taratmak istedi fakat 1 program trojan buldu sizce sorun var mıdır?
WinRAR programını indirdiğim site: WinRAR archiver, a powerful tool to process RAR and ZIP files
VirusTotal: VirusTotal

WinRAR güvenlidir bulan antivirüs de düşük her şeye virus diyen VirusTotal'de sen McAfee Malwarebytes Kaspersky nortona bak onlar bir şey yok diyorsa yoktur.

Bulduğu şeyin ne olduğunu bilmem ama WinRAR'ı neden kendi sayfasından indirmek yerine buradan indirdinki? Direk kendi sayfasından indir bence garanti olsun. Zaten kendi sayfasından indirsende ücretsiz bir şey kaybetmezsin.

İndirdiğiniz site WinRAR'ın kendi sitesi değil (en azından WinRAR'ın kendi sitesi oraya atmadı), virüs olabilir.

Rarlab bu yazılımı geliştiren şirkettir. Detaylı arşivden indirmiş, yani güvenilir.

Standart bir false-positive durumu. Zaten adı sanı duyulmayan 1 tanesi bulmuş, bir şey olmaz.

Geri
Yukarı