Elektronik Wipaste Termal Macun 99TL

• Konuyu başlatan DTB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
Maxtor CTG8 ile bunun arasında kaldım, çok eski Thinkpad laptopta kullanacağım acayip bir performans beklemiyorum ancak uzun süredir termal macunun yenilenmediğini düşünürsek herhangi biride etki eder sanırım. Bunun yanında gelen aparatlarda varmış. Aldım bakalım en kötü 100₺'den oluruz

Bunu kullanmadım ama Maxtor yazılan verileri karşılamıyor kabaca 5w/MK diyebilirim. Arctic ile Maxtor arasında devasa fark ben göremedim. İkisini de hem işlemci hem de rx 580 ekran kartında denedim. Laptop için Arctic öneririm. İkisi dışında ThermalGirzy aldım ve fark kendini belli etti, işlemcide 8-10 derece ekran kartında 15 derece kadar fark oldu. 300 TL gibi bir fiyata almıştım 2-3 ay oldu yaza girerken işlem yaptım, bu sıcaklara rağmen kışa kadar götürecek gibi.

Yorumlara bakarak MX-4 aldım. Thermal Grizzly, MX-4 ve bu model arasında kalmıştım. Amazon yorumlarında bu macunu günü kurtarır gibi puanlamışlar.
Forumda gömülüyor ancak aksine gayet iyi iş görüyor aslında MX-4. Wipaste'den kötü olabilir belki ama CTG8'den daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Forumda gömülüyor ancak aksine gayet iyi iş görüyor aslında MX-4. Wipaste'den kötü olabilir belki ama CTG8'den daha iyi olduğunu düşünüyorum.
MX-4 iyi aslında ancak Laptoplarda pumpout olma ihtimali çok fazla. Bu yüzden gömülüyor aslında

MX-4 iyi aslında ancak Laptoplarda pumpout olma ihtimali çok fazla. Bu yüzden gömülüyor aslında
Aynı şekilde ekran kartında da pump out olduğunu belirtenler vardı ancak iki sene kullanımda kendim bir sorunla karşılaşmadım şahsen. Kaldı ki asıl bahsettiğim nokta pump out dışında performans olarak da ezbere gömülmesi. Söylenenin aksine muadili modellerle benzer performans sergiliyor.

MX-4 milli macun değil miydi? Ne ara Wipaste'e yenik düştü?

Bende bunu düşünüyordum tam. MX4 o kadar övüldü tavsiye edildi ve üzerine konuşuldu ki 4-5 kutu alıp stoklamıştım hala 2 kutu duruyor. Konuda ki bu markayı çok duymamıştım ve idarelik bir macun olarak biliyordum.

Geri
Yukarı