Wireless Adaptör alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ahmet514

Kilopat
Evet arkadaşlar başlıkta olduğu gibi wireless adaptör alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

1. dBi nedir? Ne işe yarar? Değerinin fazla veya az olmasının (fazla olarak) avantajları (az olarak) dezavantajları nedir?
  2. Adaptörün aldıgı hızın (54mbps-150mbps-300mbps...) Fazla olmasının avantajları nedir?
  3. dBi nin yüksek olması mı daha uygundur mbps nin mi ?

Şimdi modelini hatırlamıyorum ama Edup marka bir adaptör buldum. Dış ortam adaptörü denilen türden aynı şuna benzer :

Edup Ed-w14 High Power Usb Wireless Adaptör (dış Ortam) 105 - n11.com

Bulduğum adaptörün özellikleri ise :
  • 20dbi
  • 1000mW idi galiba 2000 de olabilir
  • 54mbps
Şimdi benim modem ile mesafem yaklaşık 15-20 metre bilemedim 30 evler yan yana . Fakat modem ters tarafta, sadece olduğu kısmın ön tarafı ve hafif de sağ tarafı açık ben tam arkasına denk geliyorum. Sırt tarafına diyebiliriz bana tam açıyla gelecek olan sinyalin ulaşması için toplam kalınlığı şimdi tam net olmaz ama tahminen kalınlığı 3.5-4.5m arası gibi bir şey olan duvarları aşması gerek.

Sorularıma geleyim :

1. Bu adaptörün özellikleri nasıl şimdi 54mbps olması beni biraz acaba güçsüz mü olur? şüphesine yönlendiriyor
  2. Bu modem benim şartlarıma uyar mı ?

Birde adaptörü kullanım amacımı da söyleyeyim. Online oyun için kullanıcağım LoL gibi. Şu an elimde çift anten 150mbps Neostar marka bir adaptör var ve aldığı hızı her ne kadar ağ paylaşım merkezinden baktığımda 150mbps göstersede 4-5 diş çeksede yavaşlğını ortaya koyuyor oyunda ping sorunu yaratıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı