Wireless Adaptör Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

• Konuyu başlatan uysal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 15B
Öncelikle takacağın aygıtta USB 3.0 varsa mutlaka USB 3.0 wifi adaptör al çünkü 2.0 USB Wirelesslerde kayıp çok oluyor. PCI Express wifi adaptör alacaksan şimdiden belirteyim çoğu az çekiyor. Net bütçe belirtir misin ?

Maksimum vereceğim ücret 35 TL. Daha fazla vermek istemiyorum evde kullanacağımdan dolayı...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çekim kalitesini anten DB gücünden anlayacaksın. Tabii kaliteli stabil bir yazılım kullanması da şart. Ayrıca bu ürünlerin çekim kalitesi iyi değildir, sen yoksa evdeki modemine mi bağlanacaksın bu cihaz ile. USB 2.0 olmasında sorun yok gelen hızın tamamını alırsın.

TP-LINK TL-WN722N 150 Mbps N Kablosuz Yüksek Kazanımlı 4dBi Fiyatı

3 yıldır ben bu cihazı kullanıyorum, stabil bir şekilde hızı veriyor, sorunsuz şekilde ve hızın tamamı sana aktarıyor.

maksimum vereceğim ücret 35 daha fazla vermek istemiyorum evde kullanacağımdan dolayı...
Eğer bütçeni aşmıyorsa @BERWAR hocamın önerdiği wifi adaptörünü alabilirsin. Eğer bütçeni aşıyorsa bunu tavsiye ederim işini görecektir.

Tp-link TL-WN727N 150Mbps Kablosuz N Anten / Ağ Adaptörü Anten / Ağ Adaptörü

Bu arada hocam kayıptan kastım aktarma hızı değil modem ve wifi aygıtının chipsetindeki gecikme süresiydi :) USB Wirelesslerin çoğu ping çıkartıyor. USB 2.0 wifiler için yeterli bant genişliği standardına sahip değiller ne yazık ki.

@Silinen üye Hocam bende aktarma hızı diye anladım, bende kendi kendime diyorum hızı etkilediği falan yok ne alaka.:) Tplink modeli Realtek Chipset kullanıyor, Chipseti gayet iyi, hız ve aktarımı stabil bir şekilde yapıyor.
TL-WN727N modelinde MediaTek chipset var ve gerçekten leş bir performansı var. Daha doğru düzgün sürücü desteği bile yok. Realtek gerçekten kaliteli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı