Wireless kulaklık önerisi

Bütçe
1000-1250
Sizce Arctis 1 Wireless size gelen mi sorunluydu yoksa yüksek seslere çıkınca gerçekten cızırtılı mıdır? Her yerde kullanılması, Arctis 7 ile aynı sürücülere sahip olması ve kablosuz olup dönebilmesi, mikrofonu kablosuza göre iyi olmasından ötürü bu kulaklığı almayı çok düşündüm. Sizce ne yapmalıyım?
Yarin urunu geri yolladiktan sonra aynı ürünü siparis vermeyi planlıyorum, gelen urune de testlerimi yapip burada paylasirim. Tahminim bana gelen urune özel bir sorundu bu.

Teşekkürler. İncelemenizi bekleyeceğim.
Tekrar merhaba,
Kulaklığın iadesini iptal ettim. Bunun sebebi yaptığım testlerde bu cızırtıyı duyamayışım. Sadece bir şarkının bir bölümünde ve yüzde yüz seviyede ufak bir cızırtı duyuluyor kısa bir süreliğine. Zaten bu kadar yüksek seviyede herhangi bir şey dinlemem mümkün değil, aşırı sesten çok hoşlanmıyorum. Bu nedenle kullanmaya karar verdim.
Kısa süreli tecrübem oldu fakat şimdiye kadar özet geçersek : Yalıtım konusunda dışardan ses duymuyorsunuz evet fakat dışarıya ses veriyor, çok olmasa da veriyor.
İkinci konu rahatlık, gözlük kullandığım için gözlüklerin üzerinde hafif bir baskı oluştu fakat birkaç saat içinde alıştım.
Ses kalitesi konusunda çok yorum yapmayacağım, profesyonel değilim. Günlük kullanıcılar için tatmin edecektir, oyunlarda da memnum kaldım.
Çekim alanı çok fazla değil, yan odaya gidebiliyorum fakat onun ötesinde kesilmeler başlıyor. Duvarları hesaba katarsak yaklaşık 10m diyebiliriz sanırım.
Telefona anında bağlayabilmem bir artı tabii, bir çok model bu şekilde usb-c kullanmadığından bu mümkün olmuyor.
Sarj konusunda doğrudan bir test yapmadım fakat yazan değerlere yakın olduğu belli.
Mikrofon konusu benzer şekilde, gündelik konuşmalar için vs. yeterli, herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Unuttuğum bir yer varsa yardımcı olmaya çalışırım tekrar.

Tekrar merhaba,
Kulaklığın iadesini iptal ettim. Bunun sebebi yaptığım testlerde bu cızırtıyı duyamayışım. Sadece bir şarkının bir bölümünde ve yüzde yüz seviyede ufak bir cızırtı duyuluyor kısa bir süreliğine. Zaten bu kadar yüksek seviyede herhangi bir şey dinlemem mümkün değil, aşırı sesten çok hoşlanmıyorum. Bu nedenle kullanmaya karar verdim.
Kısa süreli tecrübem oldu fakat şimdiye kadar özet geçersek: Yalıtım konusunda dışarıdan ses duymuyorsunuz evet fakat dışarıya ses veriyor, çok olmasa da veriyor.
İkinci konu rahatlık, gözlük kullandığım için gözlüklerin üzerinde hafif bir baskı oluştu fakat birkaç saat içinde alıştım.
Ses kalitesi konusunda çok yorum yapmayacağım, profesyonel değilim. Günlük kullanıcılar için tatmin edecektir, oyunlarda da memnum kaldım.
Çekim alanı çok fazla değil, yan odaya gidebiliyorum fakat onun ötesinde kesilmeler başlıyor. Duvarları hesaba katarsak yaklaşık 10M diyebiliriz sanırım.
Telefona anında bağlayabilmem bir artı tabii, birçok model bu şekilde USB-C kullanmadığından bu mümkün olmuyor.
Sarj konusunda doğrudan bir test yapmadım fakat yazan değerlere yakın olduğu belli.
Mikrofon konusu benzer şekilde, gündelik konuşmalar için vs. yeterli, herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Unuttuğum bir yer varsa yardımcı olmaya çalışırım tekrar.

Çok teşekkür ederim incelemeniz için. Ben 3 soruyu merak ediyorum yanıtlarsanız çok sevinirim. Ben zamanında HS70 kullanmıştım ve ses yüksekteyken (Full değil) dip ses oluyordu. Yani kaç yüz liralık kulaklıklardaki dipses sorunundan ben bir türlü kurtulamadım. Wireless 1 de dipses sorunu var mı hocam? Ve ben Valorant, CS:GO gibi gibi ses kasmak gerektiren oyunları oynuyorum. Oyunlarda memnun kalmışsınız fakat benim gibi böyle ses kasmak gerektiren oyun oynuyor musunuz? Oynuyorsanız o performansı nasıl hocam? Son olarak da benim telefonum USB-C girişli sizce bu kulaklık dışarıda kullanılır mı? İnsanlar bön bön bakar mı? Kafada büyük duruyor mu sizce?

Çok teşekkür ederim incelemeniz için. Ben 3 soruyu merak ediyorum yanıtlarsanız çok sevinirim. Ben zamanında HS70 kullanmıştım ve ses yüksekteyken (Full değil) dip ses oluyordu. Yani kaç yüz liralık kulaklıklardaki dipses sorunundan ben bir türlü kurtulamadım. Wireless 1 de dipses sorunu var mı hocam? Ve ben Valorant, CS:GO gibi gibi ses kasmak gerektiren oyunları oynuyorum. Oyunlarda memnun kalmışsınız fakat benim gibi böyle ses kasmak gerektiren oyun oynuyor musunuz? Oynuyorsanız o performansı nasıl hocam? Son olarak da benim telefonum USB-C girişli sizce bu kulaklık dışarıda kullanılır mı? İnsanlar bön bön bakar mı? Kafada büyük duruyor mu sizce?
Sondan başlayayım, tabii ki müzik kulaklıkları kadar küçük değil, fakat abartılacak kadar da büyük değil. Bence kullanılabilir. Sade bir yapısı olduğundan duruşunu beğendim.
FPS oyunlarında ben ses kasabiliyorum ama çok daha iyi kulaklıklar vardır ve çok daha etkilidir, onun yorumunu yapamayacağım ne yazık ki, logitech G432 kullanıyordum. Buna geçince vay be demedim bu konuda, onda da kasabiliyordum ama tabii ki bu oyunları üst düzey oynamadığım için kastığım ses "bence" yeterli, ne taraftan ateş edilmiş, koşuluyor vs. anlayabiliyorum. Bu da bana yetiyor.
Dip ses konusunda benim kulağımı rahatsız eden bir ses yok. Sadece uygulamasında mikrofonla alakalı bir ayar var, ne işe yaradığını çözemedim ama o ayarı yükseltirsen kulaklıktan ufak bir ses gelmeye başlıyor. Ben de düşük seviyede tuttum ve ses gelmiyor.

Geri
Yukarı