Wireless sürücüsünde kod 12 hatası

PowerFast

Decapat
Laptopumun internet driverinde başlıkta yazdığı üzere kod 12 hatası var. Laptopu açtığımda internet bazen oluyor, bazen olmuyor. Olmadığı zaman ya bu hatayı veriyor ya da aygıt hiç gözükmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak

Çalistir
seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

Ayrica ADSL Modem yaziliminizida güncelleyerek test etmenizi öneririm.

O halde önce laptop için uygun sürücüyü bulduktan sonra DDU ile eski sürücüyü tamamen kaldırın. İndirdiğiniz sürücüyü kurun.

Benim laptopta da ara ara kablosuz internet gidiyor, aygıt yöneticisinden devre dışı bırak–etkinleştir yapıyorum, en olmadı kaldır deyip, donanım değişikliklerini tara diyorum düzeliyor.

O halde önce laptop için uygun sürücüyü bulduktan sonra DDU ile eski sürücüyü tamamen kaldırın. İndirdiğiniz sürücüyü kurun.

Benim laptopta da ara ara kablosuz internet gidiyor, aygıt yöneticisinden devre dışı bırak–etkinleştir yapıyorum, en olmadı kaldır deyip, donanım değişikliklerini tara diyorum düzeliyor.
Windows 8.1 kullanïyorum kaldırıp tekrar yüklemeyi çok denedim bazen işe yariyor bazen yaramıyor DDU prgramı işe yaramazsa ne yapmalıyım

Net bir şey söyleyemem ama deneyebileceğiniz şey; güncel sürücü işe yaramazsa eski bir sürücü ile denemek. Aynı sorunu yaşayan birkaç kişi wifi kartı değişince sorun kalmadığını bildirmiş. Sorun kartta da olabilir yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı