Wise Care 365 güvenilir mi?

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Bugün PC'yi Advanced Systemcare programında trojan var uyarısını görerek açtım. Driver Booster ve Advanced Systemcare'yi sildim yerine Wise Care 365'i indirdim. Ücretsiz sürüm kullanıyorum, arka planda çalıştırmaya gerek var mıdır? Benim istediğim PC'yi korumasından çok arada sistemde biriken gereksiz dosyaların temizlenmesi. Son sorum bu programın sürücü güncelleme özelliği var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerek yok Wise Disk Cleaner yap ayda bir yeterli. 365'i kullanmadım hiç ama kullanacaksan da arka planda falan çalışmasına gerek yok. Advanced daha kararsızlaştırıyor sistemi saçma ve kötü amaçlı bir program.

Gerek yok Wise Disk Cleaner yap ayda bir yeterli. 365'i kullanmadım hiç ama kullanacaksan da arka planda falan çalışmasına gerek yok. Advanced daha kararsızlaştırıyor sistemi saçma ve kötü amaçlı bir program.
Wise memory optimizer gibi programlar gerekli midir? Yani otomatik ram temizleme gibi. Bir tek onu çalıştırsam arka planda? Yoksa dediğiniz gibi ayda 1 temizlik yapmak için açmak yeterli mi?

Disk temizliği için arıyorsan gerek yok. Wise disk cleaner işini görecektir.
Wise disk cleaner kendi üzerinden güncelleme alıyor. Sürekli sitesine girip yüklemene de gerek yok.
Ayda rahat iki güncelleme geliyor. Programı sürekli destekliyorlar. Uzun süredir kullanıyorum. Sistem de herhangi bir sorun yaşamadım. Yavaşladığını hissettiğinde ya da disk dolduğunda temizleme işlemi yapabilirsin. Sadece disk birleştirme ayarını kullanmanı tavsiye etmem. Windows dışında disk birleştirme uygulamalarının, uygulamalara sorun çıkardığına bir sürü kez şahit oldum.
Screenshot_3.png

Screenshot_4.png
Bellek temizliği için Mem Reduct kullanabilirsin.

Zamanında kullandım, pek şart değil. ASC gibi programları kullanmaktansa bu çok daha iyi fakat düzgün konfigüre edilmezse kolay çözülebilen ve pek de can sıkıcı olmayan, ufak tefek problemlere de yol açmıyor değil. Bunun yerine şu yönergeleri uygulamanızı öneririm:

Sürücü güncelleme uygulamalarına gelirsek, işte esas sıkıntılı olan programlar bunlar, kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Sürücüleri el ile kurmanız daha faydalı olur.

Virüs uyarısı için MalwareBytes Anti Malware ile yapmanızı, daha sonrasında da iyi bir antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim.

RAM temizliği konusunda da, 2 GB ve altında bir belleğiniz yoksa gerek yok. Bellek çok düşük olsa bile çok işlevli değiller ancak arada sırada RAM'de boş yer açmak gerekebiliyor o durumlarda.

Zamanında kullandım, pek şart değil. Asc gibi programları kullanmaktansa bu çok daha iyi fakat düzgün konfigüre edilmezse kolay çözülebilen ve pek de can sıkıcı olmayan, ufak tefek problemlere de yol açmıyor değil. Bunun yerine şu yönergeleri uygulamanızı öneririm:

Sürücü güncelleme uygulamalarına gelirsek, işte esas sıkıntılı olan programlar bunlar, kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Sürücüleri el ile kurmanız daha faydalı olur.

Virüs uyarısı için Malwarebytes anti malware ile yapmanızı, daha sonrasında da iyi bir antivirüs kullanmanızı tavsiye ederim.

RAM temizliği konusunda da, 2 GB ve altında bir belleğiniz yoksa gerek yok. Bellek çok düşük olsa bile çok işlevli değiller ancak arada sırada RAM'de boş yer açmak gerekebiliyor o durumlarda.

Peki bir sorum olacak bu linkteki temel sistem bakımları tek tek yapıyordum, Wise care 365 görünce indireyim dedim sonuçta o konuda da aynı ürünün farklı programı var çok memnun kaldım, dursa hafta da 1 çalıştırıp tek tek temizlik yapsam aynı işlevi görmez mi? Bir de Ccleaner kullanıyorum.

Peki bir sorum olacak, bu linkteki temel sistem bakımları tek tek yapıyordum, Wise Care 365 görünce indireyim dedim, sonuçta o konuda da aynı ürünün farklı programı var. Çok memnun kaldım, dursa haftada 1 çalıştırıp tek tek temizlik yapsam, aynı işlevi görmez mi? Bir de CCleaner kullanıyorum.
Tek paket programlar arasında tek önerdiğim Wise Care 365 zaten, isterseniz kullanabilirsiniz.

Yaptığı bazı değişiklikler ufak problemlere yol açabiliyor. Örneğin masaüstünde yarı saydam seçim aracı, ortası boş gri bir şekile bürünüyor. Çözüm basit, sistem ayarları altından bir dakikalık bir iş ancak bu tarz ufak problemler (aslında problem değil, bilerek, performans için yapıyor program ama rahatsız olup değiştirmek isteyen çok kullanıcı gördüm, demek ki sevilmiyor) oluşturduğundan çok önermiyorum.

Arada bir bildirim falan göndermesine gıcık oluyorum bir de. Ufak tefek şeyler.

Kısacası, ASC vb. saçma sapan programlar yerine Wise Care 365 kesinlikle çok çok daha iyi.

CCleaner kullanabilirsiniz, iyi bir program. Şu son olaylarından sonra biraz güvenim kırıldı gerçi ama.

Tek paket programlar arasında tek önerdiğim wise care 365 zaten, isterseniz kullanabilirsiniz.

Yaptığı bazı değişiklikler ufak problemlere yol açabiliyor. Örneğin masaüstünde yarı saydam seçim aracı, ortası boş gri bir şekile bürünüyor. Çözüm basit, sistem ayarları altından bir dakikalık bir iş ancak bu tarz ufak problemler (aslında problem değil, bilerek, performans için yapıyor program ama rahatsız olup değiştirmek isteyen çok kullanıcı gördüm, demek ki sevilmiyor) oluşturduğundan çok önermiyorum.

Arada bir bildirim falan göndermesine gıcık oluyorum bir de. Ufak tefek şeyler.

Kısacası, asc vb. saçma sapan programlar yerine wise care 365 kesinlikle çok çok daha iyi.

Ccleaner kullanabilirsiniz, iyi bir program. Şu son olaylarından sonra biraz güvenim kırıldı gerçi ama.

Benim için performanslı çalışması daha iyi zaten bilmediğim ayarları kurcalamıyorum disk sil diye bir yer var ellemedim, diğer konudan aşina olduğun ayarları yapıyorum ccleanerı sileyim mi o zaman? Zaten aynı işi yapıyor gibi Wise şu anda.

Geri
Yukarı