Wise Care 365 ile kayıt defteri temizlenmeli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tür programları büyük bir umutla ve deneysel yaklaşımla birkaç defa kullandım ve sonuç hepsinde aynı oldu. Programın çalışmasından sonraki ilk birkaç saat bilgisayarın gerek komut tepkisinde gerekse belleğinde olumlu etkiler fark ediliyor ama daha sonraki zamanlarda ise bilgisayarın çökmesine varacak kadar önemli sorunlar oluşa-biliyor. Bilemiyorum belki programın uygulama ayarlarının profesyonelce seçilmesi gerekiyordur ama şu var ki kullandığınız çok farklı programları gereksiz veya zararlı olarak algılama eğilimi gösterebiliyor ve o programları kaldırmaya veya o programların kullanım ayarlarını değiştirmeye çalışırken işletim sisteminin temel dosyalarını ve genel sistem kararlılığını bozarak bilgisayarın çökmesine yol açabiliyor. Bu nedenle bu tür programları kullanmak yerine kullanım tarzına ve bilgisayarının kapasitesine göre altı ay ile bir yıl arasındaki bir süre zarfında bilgisayarını önce yedekleyip sonra sıfırlayarak yeniden kurulumu öneririm ama elbette karar senin.

Zaten yakın zamanda bilgisayarı sıfırlıyacağım fakat kayıt defterleri silinmezse o programlarla silebilir miyim düşünmüştüm.

Optimizasyon programları arasında bana göre kullanılabilecek birkaç yazılımdan birisi Wise Care 365. Kayıt defteri temizleyicisi (Wise Registry Cleaner) abartmamak kaydıyla ayda bir kez kullanılabilir. Ama her programda olduğu gibi bazı riskler olduğunu da unutmayın.

Ama genel temizlik için bu tarz programlara gerek yok. İki haftada bir Prefetch, %temp% ve Windows Temp klasörlerinin içini temizlemeniz yeterli olacaktır. Nadiren de Wise Registry Cleaner kullanırsınız.

Herkese yorumları için teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı