Wise kullanılır mı?

Hocam şimdi kontrol ettim try kullanıp para yollayamıyorsunuz bir başkasının hesabına ama Euro ya da Dolar olarak karşı taraftan Wise hesabınıza para çekebilirsiniz ve gelen parayı kendi yerel banka hesaplarınıza çekebilirsiniz. Hayır herhangi bir ücret yok sadece sizden komisyon alıyor, oranları internet sitesinde görebilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam.

Hayır direkt olarak Wise üzerinden kendi local banka hesabına alıyorsun. Örnek olarak ben çalıştığım siteden 400 dolar bakiyemi çekiyorum site bunu Wise üzerinden TL'ye çevirerek benim girdiğim IBAN adresine yolluyor otomatik. Yani senin bir şeyle uğraşmana gerek yok sadece withdrawal yapıp paranı hesabına alacaksın.

Hocam bu konularda çok acemiyim dediğim gibi yeni 18 yaşıma girdim. Demek istediğiniz şey Wise hesabı açacağım ve TR banka hesabıma bağlayacağım. Ardından çalıştığım siteye TR IBAN'ımı yazacağım. Bu şekilde direkt TR IBAN'ıma hesap TL olarak gelecek. Bu şekilde mi? :D Kalın kafalılık ediyorsam kusuruma bakmayın, bu konularda bilgili bir aile bireyim falan da olmadığı için ortada kalmış durumdayım biraz :D

Hocam bu konularda çok acemiyim dediğim gibi yeni 18 yaşıma girdim. Demek istediğiniz şey Wise hesabı açacağım ve TR banka hesabıma bağlayacağım. Ardından çalıştığım siteye TR IBAN'ımı yazacağım. Bu şekilde direkt TR IBAN'ıma hesap TL olarak gelecek. Bu şekilde mi? :D Kalın kafalılık ediyorsam kusuruma bakmayın, bu konularda bilgili bir aile bireyim falan da olmadığı için ortada kalmış durumdayım biraz :D
Hiç önemli değil dostum yardımcı olurum her türlü.
Yapman gerekenleri yazayım tekrar :
Siteyle konuşup ödemelerini TL olarak alıcağını ve TL ibanını onlara ver (kabul ederlerse tabii).
Site kabul ederse geriye sadece paranı almak kalıyor bu kadar. Kalan işleri sitenin halletmesi lazım yani Wise kullanıyorsa site , senin TL çekmeni kabul ederler ve senden TL ibanı isterler bu kadar.

Ekran görüntüsü 2023-05-12 170432.png
Görsel yüklemek yasak mı bilmiyorum ama eğer site kabul ederse bu şekilde parayı yolladıklarında sana mail gelecek ve paranı burada ki hesabına alacaksın.

Hiç önemli değil dostum yardımcı olurum her türlü.
Yapman gerekenleri yazayım tekrar:
Siteyle konuşup ödemelerini TL olarak alacağını ve TL IBAN'ını onlara ver (kabul ederlerse tabii).
Site kabul ederse geriye sadece paranı almak kalıyor bu kadar. Kalan işleri sitenin halletmesi lazım yani Wise kullanıyorsa site, senin TL çekmeni kabul ederler ve senden TL IBAN'ı isterler bu kadar.

Eki Görüntüle 1776316Görsel yüklemek yasak mı bilmiyorum ama eğer site kabul ederse bu şekilde parayı yolladıklarında sana mail gelecek ve paranı burada ki hesabına alacaksın.

Hocam yazdım ve maalesef kabul etmediler. TransferWise hesabı açmamı istediler eğer Wise ile ödemeyi alacaksam. Onun dışında payooner veya webmoney de kullanabileceğimi söylediler. Sizin tavsiyeniz ne olur hocam? Wise kullanmak istiyorum ancak Wise ile euro hesabı oluşturabilmek için 20euro yatırmam gerekiyormuş sanırım pek anlamadım.

@Playboi

Wise ile 20-30 bin TL'yi yurtdışındaki birinin banka kartına 100-150TL arası komik rakamlarla atıyordum ta ki bu aya kadar. Konusunu da açmıştım bakabilirsiniz artık TL ile işlem yapılamıyor. O yüzden şuan kullanılamıyor. Western Union önermem çok kesiyor Swift'te aynı şekilde.

Tek çare Wise benzeri alternatif program bakmak o programları da açtığım konuda yazanlar oldu daha bakmadım müsait bir zamanımda bakacağım. Konuyu veriyorum okursan bilgilenirsin.

@Playboi

Wise ile 20-30 bin TL'yi yurtdışındaki birinin banka kartına 100-150TL arası komik rakamlarla atıyordum ta ki bu aya kadar. Konusunu da açmıştım bakabilirsiniz artık TL ile işlem yapılamıyor. O yüzden şu an kullanılamıyor. Western Union önermem çok kesiyor Swift'te aynı şekilde.

Tek çare Wise benzeri alternatif program bakmak o programları da açtığım konuda yazanlar oldu daha bakmadım müsait bir zamanımda bakacağım. Konuyu veriyorum okursan bilgilenirsin.

Biraz araştırdığımda webmoney ve payooner ağırlıklı olarak gözüme çarpanlar oldu. Onlar kullanılabilir duruyor ama hiç bilmiyorum vallahi. Attığınız konuyu da okuyacağım teşekkürler.

@Playboi

Wise ile 20-30 bin TL'yi yurtdışındaki birinin banka kartına 100-150TL arası komik rakamlarla atıyordum ta ki bu aya kadar. Konusunu da açmıştım bakabilirsiniz artık TL ile işlem yapılamıyor. O yüzden şuan kullanılamıyor. Western Union önermem çok kesiyor Swift'te aynı şekilde.

Wise resmi sitesinde böyle bir açıklama yok ki attığım görüntü de ödeme aldığım da görünüyor hocam , emin misiniz resmi bir açıklama gördüğünüze.

Not: TL ile işlem yapılamıyordan kastınız ödemeyi TL olarak alamamak mı Yoksa TL yollayamamak mı?

@Penguii hocam merhaba ben Belçika'daki arkadaşıma 400 euro (param TL değil direk euro) yollamak istiyorum bunu western union ile yollamaya çalışığımda 40 euro ücret kesiyor araştırarak Wise'yi buldum Wise'ye bu 400 euro mu nasıl yüklerim ve arkadaşıma gönderirim yardımcı olur musunuz? Ayrıca Wise güvenilir midir?

Geri
Yukarı